‘’11 ilçeye 11 okul’’

GÜNCEL 26 Mayıs 2018 12:05
Videoyu Aç ‘’11 ilçeye 11 okul’’
A
a

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; ‘’11 ilçeye 11 okul’’ projesi kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımını tamamladı. Devir teslim ve açılış töreni düzenlenen okul ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanında yapılan projesini başarıyla tamamlamış oldu.

İMGHABER

Tekirdağ Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’ 11 ilçeye 11 okul’’ projesi dahilinde yapımı tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin devir teslimi yapıldı. Açılış töreni düzenlenen okul ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, eğitim alanında yapılan projesini başarıyla tamamlamış oldu.  

Saray ilçesinde düzenlenen devir teslim ve açılış törenine Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, il protokolü, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘’Okulumuzun hayırlı olmasını dileriz.’’

Törenin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu: '' '11 ilçeye 11 okul' projesi kapsamında inşa edilen Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin devir teslim ve açılış törenine hoş geldiniz. Tekirdağ ilimiz önemli ölçüde göç almakta ve öğrenci sayısı hızla artmaktadır. Bu durum yeni okullar ve dersliklerin yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu ihtiyacın bilincinde olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 İlçeye 11 Okul Projesini başlatmış ve ilk hizmet döneminde proje kapsamında biten okulları Valiliğimize devretmiştir. Bugün son okulumuzun devir tesliminde Saray İlçemizde gerçekleştirmekteyiz. Okul, telefon ve internet bağlantısı için gerekli teknik altyapıya sahip olup, güvenlik açısından kameralar aracılığıyla uzaktan da gözlemlenebilecek durumdadır. ‘’11 İlçeye 11 Okul’’ projesinin bu anlamlı devir tesliminde Tekirdağ'ımıza kazandırılan bu güzide okullar adına başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür eder, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ışığında, ulusal yönetimi baş tacı etmiş öğrenciler yetiştirmesi umuduyla okulumuzun Saray'ımıza, Tekirdağ'ımıza, Türkiye'mize hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

Okul 2018 Eylül ayı itibariyle öğrenci kabulüyle birlikte Saray ilçesinden Tekirdağ iline hizmet edecek.Tören, konuşmaların ardından devir teslim protokolünün imzalanması ve kurdele kesimi ile son buldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat