'Düğüm Salonu'na marşlı karşılama

MAGAZİN 20 Mart 2018 09:30
Videoyu Aç 'Düğüm Salonu'na marşlı karşılama
A
a

İzmirliler İzmir Marşı’nı bu sefer “Düğüm Salonu” için söyledi.

İzmir Optimum’daki kalabalığın, yönetmen Hakan Algül, oyuncular Şahin Irmak, İrem Sak ve Emre Karayel’i coşkulu karşılaması görülmeye değerdi. Çekimleri de İzmir Buca’da gerçekleşen filmin ekibi, evinde İzmir Marşı’yla karşılandı.
BKM Ege Bölge temsilciliği Devajans tarafından gerçekleştirilen organizasyon , “Düğüm Salonu” ekibinin konfetiler eşliğinde salona girmesiyle başladı. Başından sonunda alkışlar ve kahkahalarla izlenen film, yine yüzlerce sinemaseverin hep bir ağızdan filmin sonundaki İzmir Marşı’nı ayakta alkışlayarak eşlik etmesiyle final yaptı.
Ekip, karşılaştıkları sevgi seli karşısında yaşadıkları mutluluğu sevenleriyle paylaştı. Filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Karşıyakalı Şahin Irmak: “Aradığımız coşkuyu İzmir’de bulduk. Bir İzmir filmi yaptık, bugünü de iple çekiyorduk. Bir Karşıyakalı olarak ilk senaryomun İzmir’de geçmesini çok istiyordum. Böyle bir coşkuyla karşılaşınca da burada, ‘İyi ki böyle bir film yapmışız’ dedim. Öyle iyi geliyorsunuz ki bize, film çekerken de öyleydi. İyi ki İzmirliyim iyi ki varsınız” dedi.

BİZ SİZİ HAK EDECEK NE YAPTIK?

Kalabalık karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen İrem Sak: “Ne kadar kalabalık, çok mutluyum. “Düğüm Salonu”nu çektik, çok da eğlendik ama üstüne böyle güzellikler de görünce
‘Biz sizi hak edecek ne yaptık?’ diye soruyorum kendime” dedi.
“Keşke ben de İzmirli olsaydım”  diyen Emre Karayel: “Çok güzelsiniz. İzmir’i çok seviyorum. Keşke ben de İzmirli olsaydım. Filmi Buca’da çektik. Ben filmi ekiple beraber İstanbul’da izleyemedim. Kendimi İzmir’e sakladım, hep beraber bir İzmir Marşı söyleyelim mi?” deyince kalabalık hep bir ağızdan bir kez daha İzmir Marşı’nı seslendirdi.
 
İZMİR MARŞI FİLMİMİZE ÇOK YAKIŞTI

Yönetmen Hakan Algül de: “Yardımcı oyunucusuna kadar İzmirlilerle çalıştık bu filmde dolayısıyla tam anlamıyla bir İzmir filmi oldu bu. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri, belki de sektörü buraya taşımak lazım. Filmi çekerken gördük ki bütün düğünler İzmir Marşı ile bitiyor, biz de filmimizi İzmir Marşı ile bitirdik. Filme de çok yakıştı. Sizler de şahanesiniz!” dedi.
Film ekibine, birer dikili zeytin ağacı ve nikah şekeri hediye edildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat