"Menemen fuarlar kenti olacak"

YEREL YÖNETİMLER 19 Mart 2018 13:52
Videoyu Aç "Menemen fuarlar kenti olacak"
A
a

“Toprağın Bereketi Kadın Üretici” temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın gelecek kuşaklara aktarılacak bir gelenek olacağını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen’in geleceği için çalışıyoruz” diye konuştu.

Menemen Belediyesi’nin ev sahipliğinde Elit Fuarcılık Hizmetleri’nin organizasyonu ile 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen ve “Toprağın Bereketi Kadın Üretici” temasının işlendiği Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın son günü En Güzel Ispanaklı Börek Yarışması’na sahne oldu.
Sunuculuğunu Mehmet Özen’in jüri üyeliğini ise blok yazarları Müberra Bağcı, Sibel Berkem Muhtar ve Nilgün Ortanoğlu Türker’in yaptığı yarışmada 20 kadın özenle hazırladıkları ve birbirinden lezzetli börekleri ile hem jüri üyelerine hem de izleyicilere adeta bir lezzet şöleni yaşattı. Yarışma sonucunda Dilek Tonay hazırladığı börekle birinciliğe layık görülürken, Neşe Demirdaş ikinci ve Sevcan Dönmez de üçüncü oldu. Dereceye girenlere kupa, madalya ve altından oluşan ödülleri, yarışmanın ardından düzenlenen törenle takdim edildi.
 
“Gelecek kuşaklar için çalışıyoruz”

Bu yıl Menemen’de gerçekleşen Tarım Fuarı’nın ikincisini de büyük bir coşku ile düzenlemekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bugün Menemen’de gerçekleştirdiğimiz her hizmeti; ‘Bizler bir sonraki kuşağa ne bırakabiliriz, onların rahat ve müreffeh bir şekilde yaşayabilmeleri için daha başka ne yapabiliriz’ bilinci ile yapıyoruz. Tarım bugün Türkiye’nin en önemli meselelerinden biridir. Türkiye’de tarım, başta sağlıklı nesillerin yetişmesi olmak üzere ekonomik ve toplumsal alanda çok büyük bir öneme sahiptir. İşte bizler bugün burada ikincisini gerçekleştirdiğimiz Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı ile Türk tarımına, Menemenli üreticilerimize ve özellikle kadın çiftçilerimize katkı sağlamayı amaçladık. Geçen yıldan daha büyük bir katılım gören fuarımız, inanıyorum ki bizden sonra da Menemenimizde bir gelenek haline gelecek. Menemenli köylümüz, Menemenli çiftçimiz ve en nihayetinde de Menemenimiz kazanacaktır” dedi.
 
“Menemen fuarlar kenti olacak”

Başkan Şahin Menemen’de yılda en az 5-6 fuar yapmak istediklerini de ifade ederek, “Menemenimize kazandırdığımız Gölpark Menemen; 170 bin metrekarelik rekreasyon alanı, 27 bin metrekare doğal gölet alanı, 5 bin metrekarelik fuar alanı, açık ve kapalı spor alanları, lunaparkı, gokart alanı, Sasalı’daki Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan hayvanların hemen hepsinin yer aldığı hayvanat bahçesi, 500 araçlık otoparkı, el işleri çarşısı ve yöresel pazarlarıyla sadece Menemen’in değil, İzmir’in de gururu olan bir sosyal donatı merkezi konumundadır. Kültür Park’ımız uzun yıllar İzmir’imize nasıl hizmet ettiyse, Gölpark Menemen de başta Menemen ve Menemenliler olmak üzere, İzmir’e ve Ege’ye her anlamda hizmet vermektedir. Gölpark Menemen, bu güne kadar birçok fuara ev sahipliği yaptı. Fuarlar yapıldıkları kente katma değer sağlar. Bir yerde bir fuar varsa bundan herkes kazançlı çıkar. Fuarlarda üretici kazanır, esnaf kazanır, en nihayetinde de o kent kazanır. İşte biz de bu yüzden Menemen’i bir fuarlar kenti haline getirmek için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Menemen’de yılda en az 5-6 fuar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz ve inanıyorum ki bu sayı da önümüzdeki yıllarda artarak devam edecektir. Ben bu vesile ile başta Menemen halkımız olmak üzere bu fuara katkı koyan, katılım sağlayan, destek veren, ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyor ve seneye çok daha büyük bir coşku ile gerçekleştireceğimize inanarak, 3’ncü Tarım ve Hayvancılık Fuarımızda buluşmayı diliyorum ” diye konuştu.
 
Çiçekçi; “4 günde 40 bin kişi ziyaret etti”

Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nı 4 gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi ise şu açıklamalarda bulundu; “Gölpark Menemen’de 68 firma ve 370 marka ile gerçekleştirdiğimiz, kadın çiftçilerimize adadığımız fuarımızı 4 günde 40 binin üzerinde kişi ziyaret etti. İkincisini gerçekleştirdiğimiz bu fuarımızla Menemen başta olmak üzere İzmir ve Bölgemiz tarımına, üretime, çiftçimize bir nebze olsun bir katkı sağladıysak bu işte kendimizi başarılı sayıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene yine bu muhteşem alanda, yine bu muhteşem atmosferle 3’üncü Tarım ve Hayvancılık Fuarımızı gerçekleştireceğiz. Başta bize her konuda desteğini esirgemeyen Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin olmak üzere, fuarımıza katılım sağlayan firma ve kurumlarımız ve yine bizleri burada yalnız bırakmayan ziyaretçilerimize çok teşekkür ederim.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat