Adalet Heykeli çok yakışacak

YEREL YÖNETİMLER 6 Nisan 2018 12:28
Videoyu Aç Adalet Heykeli çok yakışacak
A
a

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği’nden Avukatlar Günü’nde Başkan Selvitopu’na anlamlı heykel

Aralarında farklı dönemlerde farklı siyasi partilerde görev yapan belediye başkanı, meclis üyelerinin de bulunduğu Türkiye Meclis Üyeleri Birliği yönetimi, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Birlik yönetimi, Başkan Selvitopu’nun projelerini yakından takip ettiklerini, Başkan’ın başarılı bir çalışma modeli uyguladığını ve kendisini desteklediklerini dile getirirken Başkan Selvitopu da sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek kentin yararına olacak her konuda ortak hareket etmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Ziyaret sonunda Birlik Başkanı Yalçın Kocabıyık, Selvitopu’na adaleti temsil eden bir heykel hediye etti ve “Bu heykel size çok yakışacak” dedi.
Ziyarette Yalçın Kocabıyık, birliğin kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunurken,  ziyarete katılan meclis üyeleri de tek tek söz alarak siyasette görev aldıkları dönemlere ilişkin bilgilendirmelerde bulundular. Ardından tekrar söz alan Kocabıyık,  Başkan Selvitopu’nu yakından tanıdıklarını ve onun İzmir’de gerçekleşen özellikle kentsel dönüşüm konusu başta olmak üzere birçok önemli projede imzasının olduğunu belirterek,  “Hangi konuda destek istersiniz her zaman yanınızdayız” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Selvitopu da , birlik üyelerinin arasında yıllarca birlikte çalıştığı başkan ve meclis üyelerinin yer aldığını belirterek,  “Her şeyin başında dostluk geliyor. Saygı ve sevgiyi öne alırsak her şey hallolur” diye konuştu. Konuşmasında Karabağlar için büyük önem arz eden belli başlı sorunları da aktaran Başkan Selvitopu, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek,  kentin yararına olacak her konuda Türkiye Meclis Üyeleri Birliği ile de ortak hareket etmekten mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.
Ziyaret sonunda Birlik Başkanı Yalçın Kocabıyık, Selvitopu’na adaleti temsil eden bir heykel hediye etti. Kocabıyık,  “Siz de adaletlisin ve kanunlara uygun hareket ediyorsunuz. O yüzden bu heykel size çok yakışacak” diye konuştu.
Adalet heykelinin 5 Nisan Avukatlar Günü’nde verilmesi dikkat çekti
Başkan Selvitopu da Avukatlar Günü olması nedeniyle hem avukatların gününü kutladı hem de “Adalet Heykeli”ni böyle bir günde almanın kendisi için ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Selvitopu
kendisine takdim edilen heykelden dolayı Birlik yönetimine teşekkür ederek, Karabağlar’da açık, şeffaf, katılımcı anlayışla herkese eşit mesafede hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat