Aziz Başkan’ın asıl hedefi ne?

POLİTİKA 19 Mayıs 2018 22:51
Videoyu Aç Aziz Başkan’ın asıl hedefi ne?
A
a
Yazmayayım, ‘’şu aday adaylığı sürecine hiç bulaşmayayım, isim zikredip, olacaklar, olmayacaklar totosu oynamayayım, hele hele bu kesin olmalı, ya da listeye girmeli diyerek taraf tutmayayım’’ dedim. Şu dakikaya kadar da zor da olsa bunu başardım.

Lakin, kesin listelerin YSK’ya verilmesine 48 saat kala Ankara’dan, Şero’nun gezdiği koridorlardan, kapalı kapılar ardında konuşulanlardan öğrendiklerim, kendime verdiğim sözü bozdurdu. Çünkü bu isimler, bu bilgiler, 24 Haziran’ın değil çok sonrasının hesaplarını içeriyor.

Malumunuz; sevgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Bey, iki gündür Ankara’yı, CHP Genel Merkezi’ni mesken tuttu. 24 Haziran listesi daha önemli diyerek, 19 Mayıs kutlamalarına yine Sırrı Ağabey’ini gönderdi. Onun şu andaki derdi listeye istediği isimleri yazdırmak.

Tabii ki birçok kişi ''koskoca Aziz Kocaoğlu, üç dönemdir İzmir’in Ağası'' hakkıdır diyordur. Zaten O, genel-yerel fark etmez istediği isimler liste de olmazsa ‘’İstifa tehdidini’’ masaya sürmesiyle ünlü. İşe yarıyor mu? Son yerel seçimde Karşıyaka hariç yaramıştı, 8 ilçe kaybedilmesine rağmen başarılı bile sayılmıştı.

Neyse gelelim, Ankara’dan gelen kulislere, Aziz Başkan’ın ilk ismi kadim dostu, bir o kadar da bir küsüp bir barıştığı, hani geçen seçim listeye giremeyeceğini anlayınca ‘’Gençlere yol açmak için aday olmadığını’’ açıklayan Alaattin Yüksel, 4 yıl daha gençleşti ya kesin ondandır.

İkinci isim yıllardır Tire Süt’ün koltuğunda oturan birçok projede ortak çalıştığı Mahmut Eskiyörük, üçüncü isim bana da ilginç geldi, Karayolları memuru Ali Kemal Elitaş, bu üç isim Aziz Başkan’ın kırmızı çizgileri, hani ‘’İstifam Cebimde’’ tehdidini patlatabileceği kişiler.

Ama Aziz Başkan’a bu yetmemiş, üstüne kadın kontenjanından, hani İstanbul ya da Ankara’ya kaydırılacağı konuşulan Selin Sayek Böke’nin yerine Avukat Şehrazat Mercan’ı önermiş. Bunlar listenin seçilecek yerlerinde olmasını istediği isimler, birde üstünü çizdikleri var.

Aziz Başkan’ın ‘’İstemiyorummmmmm’’ diye üstüne basa basa mevcut Milletvekili Tuncay Özkan’ın İzmir’den başka şehre kaydırılmasını hatta ‘’Yeter ona bir dönem’’ diyerek liste dışı kalmasını haykırdığını sadece Şero değil, Şero’nun bina çevresindeki arkadaşları bile duymuş.

Ha bir de Kamil Okyay Sındır’ın unutulmasını, Musa Çam’ın dinlendirilmesini de ek talep olarak eklediği sızan bilgiler arasında. Daha Pazartesi’ye çok zaman var. Aziz Başkan, son dakikaya kadar bastıracak, olmadı son koz ‘’istifa tehdidi’ ni masaya koyacaktır.

Hem Aziz Başkan bu süreçte öyle tek başına da değilmiş, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ile dirsek temasındaymış, hatta İzmir’in yanı sıra; Aydın Milletvekili olan Tezcan ile hem o ili, hem de Muğla’yı da belirlemek, puzzle parçalarını tamamlamak isterlermiş.

Tüm bu uğraş niye? 24 Haziran’da CHP İzmir’de en azından 28’in 15’ini alsın diye mi, bu isimlerle CHP İzmir’de uçar diye mi, bu isimler Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye oy dopingi yaptırırlar, Çankaya’ya da oturturlar diye mi? Bunların cevabını Şero’da bilmiyor.

Ancak, 4. Adaylığı garantilemek, sonra da gönlünde yatan asıl koltuğa kavuşma yolunda kendine sağlam müttefikler isteyen Aziz Başkan biliyor. Pazartesi bu saatler de ne olduğunu göreceğiz. Ya Aziz Başkan süt dökmüş kediye dönecek, ya da yelelerini kabartıp İzmir’e gelecek.

’İstifa’’ mı dediniz, yok canım onu kim uyduruyor;

Vallahi ‘’emekli’’olup, Urla’da torun sevecek (ti)…
 
 
 
 
 
1000
icon
Mustafa yılmaz 20 Mayıs 2018 21:14

Bence yeterince izbndan tepki alan ve halkın çalışanın sesine kulak tıkayan aziz başkna oy vermeyeceğim diye yemin etmiştim ne zaman CHP ve kılıçtaroglu inceyi aday gösterdi yeminini bozdum CHP yi anladıktan bu aziz kocaoğlu ne yapmak istediğini bizlerde anlamış değiliz ya CHP yi sildi yaptıgı tuaf clışmlrla oy kybettiriyor sürdük çayıra mevlam kayıta halimiz duman biz İzmirli kaybetmeyelim dye yırtınırken belediye baltlıyor

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat