Babadağ'a teleferik!

YEREL YÖNETİMLER 22 Ağustos 2017 19:32
Videoyu Aç Babadağ'a teleferik!
A
a

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'a yapılacak  teleferiğin temeli atıldı.

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajı'nda düzenlenen törende konuşan  Muğla Valisi Esengül Civelek, Babadağ'ın yıllardır hasretini çektiği teleferiğe  kavuşmasına az zamanın kaldığını söyledi.
Muğla'nın, Antalya ve İstanbul’dan sonra en fazla yabancı turistin  ziyaret ettiği il olduğunu belirten Civelek, "Muğla'nın turizmde marka bir kent.  Yabancı turistlerin ilgisi çeken iliz. Yabancı turistlerin çoğu deniz, kum ve  güneş için ilimizi ziyaret ediyor. İlimiz doğa, sağlık, tarih ve spor alanında da  çok büyük bir potansiyele sahip. Alternatif turizm alanındaki bu güçlü  potansiyeli yaşama geçirdiğimiz taktirde ilimizde turizm 12 aya yayılabilecek."  diye konuştu.
Civelek, Babadağ teleferik projesinin spor amaçlı turizmin gelişmesi  ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Civelek, projenin Muğla’ya ve  ülkeye hayırlı olmasını diledi.
Konuşmanın ardından protokol üyelerinin katılımıyla teleferiğin temeli  atıldı.
Törene Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kültür ve  Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ak Parti Muğla Milletvekili HASAN Özyer, CHP Muğla  Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ile Nurettin Demir, protokol üyeleri ve  davetliler katıldı.
Temel atma töreninin ardından Hadise ve Grup Kolpa konser verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat