Başkan Utku Gümrükçü çocuklar için iyilik peşinde koşacak

YEREL YÖNETİMLER 23 Ekim 2019 13:30
Videoyu Aç Başkan Utku Gümrükçü çocuklar için iyilik peşinde koşacak
A
a

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 41. İstanbul Maratonu’nda korunma ihtiyacında olan çocuklar yararına başlatılan “Çocuklar Aileye Kavuşsun” projesi için koşacak.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İzmir Koruyucu Aile Derneği İZKAD’ın “Çocuklar Aileye Kavuşsun” projesi yararına 3 Kasım’da gerçekleştirilecek 41. İstanbul Maratonu’nda korunma ihtiyacında olan çocuklar için koşacak. “Çocuklarımız için iyilik peşinde koşacağım” diyen Başkan Gümrükçü, çocukların koruyucu aile yanına yerleşmesi için yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere vatandaşın bağışına ihtiyaç duyduklarını söyledi. Gönüllülerin istedikleri miktarda bağış yapabileceğini vurgulayan Başkan Gümrükçü, “Çocuk başına bin 500 lira toplamamız gerekiyor. Yapılan küçük küçük yardımlarla bu rakama ulaşabiliriz. Toplamda 35 çocuğumuza ulaşma hedefim bulunuyor. Derneğimizin hedefi ise 100 çocuk. Dolayısıyla her bir bağışın çocuklarımız için anlamı ve önemi çok büyük” dedi.

“Çocuklar aile yanında büyümeli”

Çocukların sağlıklı gelişimi için aile yanında büyümesinin önemini vurgulayan Başkan Gümrükçü şöyle konuştu; “Bu sene 41. İstanbul Maratonu’nda, korunma ihtiyacında olan çocuklarımızın hayatına, koruyucu ailelik sistemi farkındalığını arttırarak, sevgi ile dokunmak için  İzmir Koruyucu Aile Derneği ile iyilik peşinde koşuyorum! Geleceğimizin garantisi çocuklarımızın çocukluk çağında bilişsel, duygusal ve sosyal açıdan güvenli bir aile ortamında sevgiyle gelişiminin desteklenmesi, yetişkinlik döneminde de kişiliğini, davranışlarını, inanç sistemini ve değer yargılarını biçimlendirecektir. İşte bu nedenle, 3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek İstanbul Maratonunda,  korunma ihtiyacında olan çocuklara yönelik çalışan İZKAD’ın başlattığı “Çocuklar Aileye Kavuşsun” projesi için iyilik peşinde koşacağım ve adımlarıma anlam katacağım. Yapacağınız bağışlarınızla desteklerinizi bekliyorum.”
Kampanyaya destek adresi: http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC49173
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat