Bornova’da projeler onaylandı

YEREL YÖNETİMLER 6 Nisan 2018 14:24
Videoyu Aç Bornova’da projeler onaylandı
A
a

Bornova Belediye Meclisi bugün yaptığı toplantıda 2017 Faaliyet Raporunu kabul etti. Bornova Belediyesi’nin bütçe gerçekleşme oranı yüzde 86’nın üzerine çıktı.

Bornova Belediyesi 2017 yılında önemli proje ve hizmetleri hayata geçirdi Bornova’da geçen yıl Atatürk ve Doğanlar Mahallerinde Kültür Merkezleri hizmete açıldı. Doğanlar’daki Kültür Merkezi yüzde 60 oranında tamamlandı. Atatürk, Kızılay ve İnönü Mahallesi pazaryerleri çalışmaları başladı.  Hayal Bornova, Çocuk Köyü ve Çocuk Dünyası’nın projeleri tamamlandı.
Park sayısı 526’ya, yeşil alan miktarı da 1 milyon 851 bin metrekareye çıkarıldı. 42 kilometre yolun bakım ve onarımı yapıldı, 8 kilometre yol asfaltlandı. 2017 yılında 4’üncü şubesi açılan Dost Marketle ihtiyacı olan 5001 aileye ulaşıldı. 19 bin 187 yurttaşa sağlık hizmeti ulaştırıldı. 175 ton katı atık, 7 bin kg atık pil, 20 bin 775 ton hafriyat ve moloz atığı toplandı.
BELGEM’de 6250 öğrenciye eğitim desteği verilirken 25 bin vatandaş hobi ve beceri kurslarından yararlandı. Amatör spor kulüplerinin antreman yapması ve gençlerin yararlanması için Mevlana Mahallesi’nde Bahri Altıntabak, Işıkkent’te de Ata Albayrak spor tesisleri tamamlandı. 8 adet futbol sahasının bakım ve onarımı gerçekleştirildi.Veteriner İşleri Müdürlüğü 315 kedi ve köpeği sahiplendirdi. 3232 sokak hayvanının kısırlaştırılması gerçekleştirildi. Belkahve’de Bornova Belediyesi’nce oluşturulan Ata Anı Evi’ni 2017’de 19 bin 869 kişi ziyaret etti.
Evka-3 Mutfak Atölyesi’nde 75 kişi meslek edindirme kursu, 65 kişi de hobi edindirme kursuna katıldı. 2017’de 5’inci etabı gerçekleştirilen Bornova Konfeksiyon Eğitim Merkezi’nde 35 kişi eğitimleri tamamladı. Spor alanında 11 farklı branşta açılan kurslar 17 bin 847 vatandaş katıldı.

En yüksek bütçe gerçekleşme oranı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, aydınlık bir gelecek birleştirici anlayışla hareket ettiklerini vurgulayarak, “Bizim her proje ve hizmetimizde anlayışımız bu şekilde oldu. Ayakları yere basan, toplumsal faydayı esasa alan bir anlayışla hareket ettik. Bütçe gerçekleşme oranımız yüzde 86’nın üzerine çıktı. Bu rakam da İzmir’de en yüksek orandır. Ortak aklı esas aldık. Siyasi ayrılıkları bir kenara bıraktık. Birleştirici katılımcı anlayışla sonuca ulaştık. Bornova’da yaşam standartlarını yükseltme hedefimize doğru ilerliyoruz” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat