Büyükşehir asfalta hız kesmiyor

YEREL YÖNETİMLER 16 Mayıs 2018 08:48
Videoyu Aç Büyükşehir asfalta hız kesmiyor
A
a

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yol bakım uygulamalarına hız veren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmaları sorunsuz ilerliyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yol bakım uygulamalarına hız veren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmaları sorunsuz ilerliyor. 24 saat esasıyla gerçekleşen çalışmaların tamamlanmasının ardından Manisalı vatandaşların daha konforlu yollara kavuşacağını belirten Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, modern yollarda elektrikli otobüslerin daha sağlıklı çalışacağını vurguladı.

17 ilçenin hemen hemen her noktasında çalışma yürüterek vatandaşlara hak ettiği hizmeti götüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde zaman içerisinde yıpranan yollarda bakım çalışması gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin özveriyle yürüttüğü çalışmalarda bir yandan asfalt dökülüyor, bir yandan da yol çizgi boyamasıyla trafik güveliği sağlanıyor. Doğu Caddesi güzergâhında yürütülen çalışmaları inceleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, “Bildiğiniz üzere yaklaşık 10 gün önce Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla şehir içerisindeki yollarda iyileştirme çalışmasına başlamıştık. Laleli Kavşağından başlayan çalışmamız YSE ve Moris Şinasi Kavşağında devam etti. Şu an Doğu Caddesi’nde çalışmamız devam ediyor” dedi.

24 saat esasıyla çalışılıyor

Çalışmaların planlanan sürenin önünde gittiğini vurgulayan Demir,” Bir yandan asfalt çalışmamız devam ederken, bir yandan da frezeyle kazımlar gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımız sağ olsunlar 24 saat esasıyla çalışıyor. Aynı zamanda MASKİ mevcut yolda çalışmalarını yürütüyor, öte yandan mevcut güzergâhta diğer kurumlarda yapacağı işleri gerçekleştiriyor. Günde yaklaşık 5 bin metre kare asfalt dökümü gerçekleşiyor. Bu da şehir içerisinde azımsanmayacak bir rakam. Bu çalışmalar planladığımız şekilde devam ederse yaklaşık iki ay içinde şehir merkezindeki ana arterleri yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine açmış olacağız ”dedi.

Yol çizgi çalışmaları da devam ediyor

Asfalt dökümü tamamlanan yollarda Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından da yol çizgi boyama çalışması yapıldığını belirten Demir,” Laleli Kavşağı’nın ardından şuan ekipler YSE Kavşağında yol çizgi çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlarımız hem güvenle seyahat edecek, hem de Manisa’da hizmet verecek olan elektrikli otobüsler kentin yollarında daha rahat çalışacaklar” ifadelerinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat