CHP seçim sloganları hazır

GÜNCEL 26 Mayıs 2018 13:19
Videoyu Aç CHP seçim sloganları hazır
A
a

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 24 Haziran Cumhurbaşkanı Seçimi'nde; "hepimizin cumhurbaşkanı", milletvekili seçiminde ise "millet için geliyoruz" sloganını kullanacaklarını açıkladı.

İMGHABER
 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Genel Başkan  Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ile parti genel merkezinde düzenlediği  basın toplantısında, CHP'nin seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yoğun bir seçim kampanyası yürütüldüğünü belirten Tezcan, yarın JW  Mariott Otel'de aday tanıtımı ve seçim bildirgesinin tanıtımının yapılacağını  hatırlattı.

Seçim müziklerini yarın duyuracaklarını aktaran Tezcan, "Kampanya  sloganlarımızı hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem milletvekili seçimi için ayrı ayrı  belirledik. Aslında bu sloganları biz belirlemedik, halk belirledi. Sosyal  medyada konuşulan, yazılan ve ilgi gören, Türkiye'nin bugünkü durumunu ve  gelecekle ilgili çıkışını işaret eden kampanya sloganları doğrudan doğruya ilk  defa halkın belirlediği kampanya sloganları olarak ortaya çıktı." dedi.

 

Tüm Türkiye'yi kucaklayan bir cumhurbaşkanı adayları olduğunu ve bu  nedenle burada "Hepimizin cumhurbaşkanı" sloganını kullacaklarını bildiren  Tezcan, bu sloganın bir siyasi partinin değil, iktidar partisinin sloganı  olmadığını söyledi.

Milletvekili seçimleri için kampanya sloganını ise "millet için  geliyoruz" olarak belirlediklerini bildiren Tezcan, "Türkiye kutuplaşmadan bıktı.  Kutuplaşmayı yok etmek, toplumsal barışı inşa etmek üzere, ayrışmış bir millet  değil, bütünlüğünü sağlamış milleti özlediğimiz biçimde yeniden bütünlüğünü  sağlamak üzere millet için geliyoruz. Huzur için, adalet için geliyoruz.  Yoksulluğun ortadan kalktığı bir Türkiye’de milletin huzur içinde yaşamasını  sağlamak için millet için geliyoruz." ifadesini kullandı.

Kampanyalarında ayrıca "artık tamam" sloganını da kullanacaklarını  vurgulayan Tezcan, yönetemeyen iktidara karşı "artık tamam" dediklerini belirtti.

Türkiye'nin 5 temel sorunu  olduğunu ve seçim  bildirgesinin bu 5  temel sorun üzerine kurgulandığını aktaran Tezcan, "Ekonomi, demokrasi, eğitim,  toplumsal barış ve dış politika. Bu 5 temel sorun alanını çözecek bir esaslı  seçim bildirgesini genel başkanımız açıklayacak."  dedi.

Soruları da cevaplayan Tezcan, MHP'nin de yarın saat 11.00’de seçim  bildirgesini açıklayacağını ve CHP ile aynı saate denk gelmemesi için bir  düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna, "İki siyasi parti centilmence  görüşmeler yürütüyorlar. Centilmenlik düzeyinde çözülecek bir düzenleme  yapılacak." şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun seçim programının pazar  günü Eskişehir’den başlayacağını açıklayan Tezcan, partinin cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce ile yapılacak ortak mitingler için bilgilendirmenin ise daha sonra  paylaşılacağını söyledi.

AK Parti'nin seçim bildirgesiyle ilgili bir soru üzerine de Tezcan,  "AK Parti 16 yıldır Türkiye’de yapamadığı, çökerttiği ne varsa onları tamir  edeceğini anlatmaya çalışıyor. Sorumlusu olanın çözüm merkezi olması mümkün  değil." dedi.

 

Edirne ikinci sıra adayıyla ilgili değişikliğin sorulması üzerine  Tezcan, Edirne ikinci sıradaki adayları hakkında cumhurbaşkanına hakaret  suçlamasıyla mahkumiyet çıktığını ve bu nedenle  YSK'nin aday olamayacağını  bildirdiğini aktardı.

Tezcan, bu adayın yerine daha önce Edirne milletvekilliği yapan Erdin  Bircan'ı bildirdiklerini kaydetti.

"Tamamı palavra"

Tezcan ve Tuncay Özkan'ın milletvekili aday listesi nedeniyle  yumruklaştıkları yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine  Tezcan,  Özkan'la milletvekili olmadan, yıllar öncesine dayanan çok büyük dostlukları  olduğunu söyledi.

Tezcan, "Ergenekon kumpas davaları sırasında cezaevinde onu en çok  ziyaret eden milletvekillerinden biriyim. Değil aramızda kavga etmek zerrece kötü  söz hiçbir zaman geçmemiştir. Haberin tamamı palavradır. Masa başında üretilmiş  palavradır. Sayın Tuncay Özkan'la bizim hiçbir biçimde gönül kıracak bir sözümüz  dahi hiç yaşanmamıştır. Bu havuz medyasının ve AK Parti çevresinin nasıl kirli  kampanyaya hazırlandığının delili olmuştur. İftiralar üzerinden bir kirli  kampanya yürüteceklerini göstermişlerdir." değerlendirmesini yaptı.

Özkan ise Tezcan'a sarılarak, "Benim karanlık günlerimin dostu...  Olmayan, hiç yaşanmamış bir olaydan yola çıkarak üretilmek istenen senaryo amacı,  sonucu, oyuncuları tarafımızca biliniyor. Ben partimin bana vereceği her türlü  görevi yerine getiririm. Hiçbir şekilde o görevden kaçmam." diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat