Çiftlik Bank'a 65 soruşturma!

EKONOMİ 27 Mart 2018 10:10
Videoyu Aç Çiftlik Bank'a 65 soruşturma!
A
a

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Çiftlik Bank soruşturmasının devam ettiğine işaret ederek, " Yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişi için kırmızı bültenle arama kararı verilmiştir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piramit satış sistemi kullanan 65 şirket hakkında soruşturma açmıştır" dedi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalarda bulundu.
Bekir Bozdağ, Çiftlik Bank soruşturmasının devam ettiğine işaret ederek, "Mehmet Aydın isimli dolandırıcılıkla suçlanan kişi başta olmak üzere 6 kişi için Adalet Bakanlığı kırmızı bülten çıkartılması için konuyu İçişleri Bakanlığına göndermiş ve bunlarla ilgili kırmızı bülten çıkarılmıştır." dedi.
"Gündemimize yeni düştü" diyen Bekir Bozdağ, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız piramit satış sistemi kullanan 65 şirket hakkında soruşturma açılmıştır." ifadesini kullandı.
Saadet zinciri şeklinde dolandırılık sistemi olduğu öne sürülen Çiftlik Bank sistemine binlerce vatandaş parasını kaptırmış, kurucusu Mehmet Aydın ise Uruguay'a kaçmıştı. Ayrıca, Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın iadesi ile ilgili Türkiye'nin Uruguay'da büyükelçiliği olmadığı için dosya Buenos Aires Büyükelçiliğine gönderilmişti.
Çiftlik Bank'ın Türkiye genelinde 500 bine yakın üyesinin olduğu ve yüksek kâr vaadiyle çiftçilerden hayvan aldığı ancak son günlerde ödeme yapmadığı kaydediliyor.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlikbank isimli oyun üzerinden yüksek gelir vaat ederek halktan para toplanmasına ilişkin şikayetler üzerine önce inceleme, sonra da soruşturma başlatmıştı. (AA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat