DAEŞ'lı teröristler sivillere saldırdı

GÜNCEL 21 Mart 2018 09:43
Videoyu Aç DAEŞ'lı teröristler sivillere saldırdı
A
a

Otoyolda sahte kontrol noktası kuran terör örgütü militanlarının, sivil araçları durdurarak ateş açması sonucu 6 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Irak'ın Kerkük kentinde otoyolda sahte kontrol noktası kuran ve polis üniforması giyerek kendini kamufle eden terör örgütü DAEŞ militanlarının, sivillere ait iki özel aracı durdurarak ateş açması sonucu 6 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı belirtildi.
Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, "Kerkük'ün Dakuk ilçesi ile Salahaddin'in Tuzhurmatu ilçesi arasındaki otoyolda sahte kontrol noktası kuran DAEŞ militanları sivil araçları durdurarak ateş açtı." dedi.
Kamil, DAEŞ militanlarının, polis üniforması giyerek kendilerini kamufle ettiğini aktardı.
Militanların sivillerin araçlarını önce durdurduğunu, daha sonra içindekilere rastgele ateş açtığını dile getiren Kamil, "Saldırıda aralarında çocukların da olduğu 6 kişi öldü, 3'ü ağır olmak üzere 15 kişi yaralandı. Yaralılar, Kerkük Devlet Hastanesine kaldırıldı." bilgisini paylaştı.
Otoyolda ilk kez böyle bir terör saldırısının yaşandığına dikkati çeken Kamil, "Bölgede aralıksız olarak güvenlik güçlerine ait devriyeler bulunmasına rağmen bu saldırının gerçekleşmesi tüm güvenlik birimlerini hayrete düşürdü." diye konuştu.
Afrasyav Kamil, olaydan hemen sonra Dakuk ile Tuzhurmatu arasında geniş çaplı operasyon başlatıldığını sözlerine ekledi.(AA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat