Das Akademie 20 yaşında  

EKONOMİ 13 Nisan 2018 10:08
Videoyu Aç Das Akademie 20 yaşında  
A
a

Almanca eğitiminde dünya markası haline gelen DAS Akademie, 20’nci yılını Swiss Otel Büyük Efes’te çalışanları ve paydaşları ile birlikte kutladı. 1998’de İzmir’de kurulan DAS Akademie yirmi yılda Almanca eğitimine getirdiği dinamizm ve yenilikçi tarzı ile birçok başarının altına imza attı.

 “Almanca zordur!” algısını yenilikçi çözümlerle değiştirmeyi başaran kurumun, yolu DAS Akademie ile kesişen herkese bu değişimi yaşatmakta olduğunu ifade eden kurum yetkilileri, Berlin ve İzmir kurs merkezlerine 2019 yılında İstanbul’u da ekleyecek olmanın heyecanıyla birlikte önümüzdeki yıllarda hem Türkiye’de hem de farklı ülkelerde yeni DAS Akademie kurs merkezlerinin açılacağı bilgisini verdi.

Almanca eğitiminde vizyon sahibi

“Geleceği düşleyip bugün yatırım yap” anlayışı ile 20 yıldır ilerleyen DAS Akademie, öncelikle ‘Almanca eğitiminin gülen yüzü’ olma iddiasını ortaya koyuyor. Kurs merkezlerinde farklı yaş gruplarına uygulanan DAS Eğitim Metodunu 11 yıl önce minticity.com’u kurarak bambaşka bir platforma taşıyan kurum, bugün alanında ilk ve lider olma özelliğine sahip bu Almanca portalı ile dünya çapında Almanca öğrenen yeni nesillerin öğrenme alışkanlıklarına da online çözümler getiriyor.
DAS Akademie aynı zamanda, hayatlarında ve geleceklerinde Almanya ve Almanca’ya daha ciddi bir yer vermeyi planlayanlar için yetkili uluslararası Telc sınav merkezi olma özelliği ile de hizmet veriyor ve yaklaşık on yıldır dünya çapında geçerli ve muafiyet kazandırma özelliği olan sertifikalar veriyor.
 
“İstanbul’un DAS Akademie’ye ihtiyacı var”

20. kuruluş yıldönümü balosunda konuşan DAS Akademie’nin Kurucu Ortakları Nezih Sorguç ve Nilgün Akdoğan şu bilgileri verdi: “İzmir ve Berlin’de 15 binin üzerinde kursiyerimiz, bin metrekarenin üzerinde eğitim alanımız, kütüphanelerimiz, çok amaçlı toplantı salonlarımız ve çözüm odaklı, deneyimli kadromuz ile bugüne kadar Berlin merkezimizden dünyaya, İzmir merkezimizden de tüm Türkiye’ye yetişmeye çalıştık. Ama artık İstanbul bizi çağırıyor. 2019 yılında yeni merkezimizle de Almanca öğrenen ve öğretenlerin yanında olacağız.”

Çalışanlara teşekkür plaketi

DAS Akademie’ nin 20. kuruluş yıldönümünün kutlandığı baloda İzmir, İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok ilden DAS Akademie’ye gönül vermiş Almanca eğitim camiasının önde gelen isimleri bir araya geldi. Çalışanlara birer plaket de takdim edilen gecede konuşma yapan Nezih Sorguç ve Nilgün Akdoğan şunları söyledi: “Bugün DAS AKADEMIE’nin sizler için ne ifade ettiğini ve bundan sonra ne ifade edeceğini düşündüğümüz noktaya bizleri ortak değerlerimiz ve hedeflerimiz getirdi. Yenilikçi fikirler ve eylemlerle dolu bir 20 yılı geride bırakıyoruz. Bu başarı, birleştirilen güçler, kararlı adımlar ve pek tabii ki dünya çapında bizi destekleyen kişi ve kurumlar sayesinde elde edildi. Hepinize çok teşekkür ederiz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat