Eğitimde adaleti arayacaklar

YEREL YÖNETİMLER 12 Nisan 2018 11:54
Videoyu Aç Eğitimde adaleti arayacaklar
A
a

Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim sistemini masaya yatırıyor. Köy Enstitüleri’nin Kuruluşunun 78. yıldönümü nedeniyle düzenlenen Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumuna Türkiye’den 60 katılımcının yanı sıra Dünya üzerinde eğitimde ileri seviyelerde olan ülkelerden katılımcılar yer alacak. 

Cumhuriyetin kuruluşundan sonra eğitimde yapılan en büyük reformlardan birisi olan Köy Enstitüleri, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri’nin 11 yıldır ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle anılıyor. Daha önce 2 eğitim sempozyumunun düzenlendiği, Yaşar Kemal, Türkan Saylan, Genco Erkal gibi birbirinden değerli insanlara Aydınlanma Onur Ödülü’nün verildiği etkinlikler kapsamında bu yıl Türkiye’deki eğitim sisteminin masaya yatırıldığı bir sempozyum düzenleniyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı, aralarında Selçuk Şirin, Hikmet Uluğbay, Aysel Çelikel gibi 60 akademisyen, gazeteci ve siyasetçinin konuşmacı olarak katıldığı Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu’nda Kanada, Finlandiya, Küba ve Almanya’dan gelen büyükelçi ve akademisyenlerde kendi ülkelerindeki eğitim sistemlerini anlatacak. Eğitimde doğru bir çıkış noktası bulmak adına yapılan tüm konuşmalar daha önceki 2 sempozyumda olduğu gibi kitaplaştırılarak Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara ulaştırılacak.
16-18 Nisan tarihleri arasında Balçova Kaya Termal Otel’de yapılacak sempozyumda bu yılın Aydınlanma Onur Ödülü, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve YKKED Başkanı Prof.Dr. Kemal Kocabaş tarafından Prof.Dr.Korkut Boratav’a takdim edilecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat