Engelsiz bir dünya için yarıştılar

GÜNCEL 4 Kasım 2016 15:39
Videoyu Aç Engelsiz bir dünya için yarıştılar
A
a

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Uluslararası Engelsizmir 2016 Kongresi” kapsamında düzenlediği uluslararası karikatür ile ulusal kısa film yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Türkiye’nin engellilere yönelik ilk uluslararası kongresine imzasını atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2016 kapsamında organize edilen sanat yarışmalarının ödüllerini de törenle dağıttı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği “Engelsiz Engelliler” başlıklı ‘Engelsizmir 2016 Ulusal Kısa Film Yarışması’ ve “Engelleri Kaldıralım” başlıklı ‘Engelsizmir 2016 Uluslararası Karikatür Yarışması yine büyük ilgi gördü. Fuar İzmir’de düzenlenen törene Başkan Aziz Kocaoğlu da katıldı. Gecenin finalinde sahneye çıkan ünlü müzisyen Muammer Ketencioğlu, kongre katılımcılarına keyifli anlar yaşattı.
 
Engelsiz bir dünya için yarıştılar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği "Engelleri Kaldıralım" konulu uluslararası karikatür yarışmasına 31 ülkeden 205 karikatür sanatçısı, 624 eserle katıldı. Yarışmacılardan İranlı Hamed Mortozavı Alavı birinci, Polonyalı Karolina Gniterek ikinci, Türkiye’den Muammer Kotbaş üçüncü oldu. Kazakistan’dan Galym Boranbayev, Türkiye’den Kaan Saatçi ve İran’dan Saeed Sadeghi ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı.
24 eserin yer aldığı “Engelsiz Engelliler” konulu kısa film yarışmasında ise Dilan Engin, Direncan Babacan ve Sertaç Koyuncu’nun “Eşlik Et” isimli filmi birinci, Hulisi Mertkan Sevinç’in “Tekerlekli Umutlar” isimli filmi ikinci, Makbule Apaydın “Okul Yolu” isimli filmi ise üçüncü oldu. “Dokunman Yeter” isimli filmiyle de Rıtvan Okur jüri özel ödülü aldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat