Erdoğan, binlerce çalışana müjdeyi verdi

POLİTİKA 10 Ocak 2018 14:17
Videoyu Aç Erdoğan, binlerce çalışana müjdeyi verdi
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Kaymakamlar her yıl ilçenin tüm bucaklarıyla köylerin en az yarısını teftiş etmekle mükelleftir. Unutmayınız,her kaymakam ilçesinde devletin en üst yöneticisi olarak bizim gören gözümüz uzanan elimizdir"dedi.

Kaymakamlara ve kamu çalışanlarına müjde veren Erdoğan,"Hiçbir kaymakamımızın,emri altında  çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum"dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür  Merkezi'nde düzenlen kaymakamalar toplantısında konuştu. "Unutmayınız, her kaymakam ilçesinde devletin en üst yöneticisi olarak bizim gören gözümüz uzanan elimizdir" diyen Erdoğan'ın konuşmasıtının satır başları şöyle: Bugünkü İlçelerimizin sınırlarının çoğu Osmanlı'dan devralınmıştır. Kanuna göre Kaymakamlar her yıl ilçenin tüm bucaklarıyla köylerin en az yarısını teftiş etmekle mükelleftir. Unutmayınız, her kaymakam ilçesinde devletin en üst yöneticisi olarak bizim gören gözümüz uzanan elimizdir. Ülkemizde devlet vatandaş ilişkileri her zaman bugünkü gibi sıcak olmadı.Halk için halka rağmen zihniyetiyle bu milletin tarihine hatta bizatihi kendisine savaş açanların direnişini birer birer kırarak buralara ulaştık.
 
KARŞISINDA BİZİ BULUR
 
Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına milli  gelirden 11 bin dolara ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu derece yükselmişse artık  burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzeyde yürümesi mümkün değildir.  Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur. Kaymakam  arkadaşlarımızın bu konuda azami dikkati gösterdiğini biliyorum. Yine de bazen  vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak  diye bir şey elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da  asla çekinmeyiz. Yaptığımız reformların amacı vatandaşımıza dayatılan kötü hayat şartlarını ortadan kaldırmak.
 
HAYALİM GERÇEKLEŞTİ...
 
Eğitimde, sağlıkta ve sosyal güvenlikte yaptığımız reformların amacı devlet olarak milletimize el uzatmaktır. Şehir hastaneleri hayalimdi dört tanesi şu anda halka hizmet veriyor. İkili eğitimi de tekli eğitime çevireceğiz.
 
MESAİ MEFHUMU OLMAZ...
 
Hiçbir kaymakamımızın, emri altında  çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir.  Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete  dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum. Kaymakamın mesai mefhumu olmaz.
İşi ne zaman biterse o zaman mesai biter, bu gece saat 1,5 bir genel başkan yardımcısı aradım bir konu var çözmem gerekiyor, ve sağolsun telefonla aradığımda uyanıktı ve işimi çözdüm.Günün 24 saati hizmete hazır olmak gerekiyor. Bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Bu ülke 2023 yılında ilk 10 içine girecek. Bazen vatandaşlarımızın şikayetlerini aldığımız oluyor. Haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan asla çekinmeyiz.Yönetimde adettir, herkes en baştakine bakar, kendi konumunu ona göre belirler. İlçenizdeki garipleri, öksüzleri, yaşlıları, sığınmacıları, ihtiyaçlarını teker teker bilecek şekilde tanımalısınız. Biri çıkmış diyor ki kamyon şoförlerine sorun yolların durumunu. 20 yıl önce otobüs kamyon rahat gidebiliyor muydu? Şimdi rahat rahat seyahat ediyorlar. Bu yolları kullanmasan yalancının söylediğine inanacağız. Yönetimde adettir, herkes en baştakine bakar, kendi konumunu ona göre belirler. İlçenizdeki garipleri, öksüzleri, yaşlıları, sığınmacıları, ihtiyaçlarını teker teker bilecek şekilde tanımalısınız.
 
BÖYLE YİĞİTLERE İHTİYAÇ VAR!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, iki bacağı kesilmiş hastayı sırtında evinde taşıyan ambulans şoförü Çetin Karamanlar'ı örnek göstererek, "Allah ondan razı olsun. Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat