Esnaf sandık mesaisinde!

EKONOMİ 9 Ocak 2018 09:35
Videoyu Aç Esnaf sandık mesaisinde!
A
a

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 129 oda yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. Bugün İzmir Fırıncılar Esnaf Odası ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası’nda seçim heyecanı yaşanıyor. BASİFED de bugün yeni başkanını seçecek

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 129 oda olağan genel kurula giderek yeni dönem için başkanlarını seçiyor. 4 yılda bir yapılan olağan genel kurullara geçtiğimiz Pazar günü strat verilmiş ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası mevcut başkanlarla ‘yola devam’ kararı almıştı.
Bugün ise Bugün İzmir Fırıncılar Esnaf Odası ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası sandık başına giderken Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) yeni başkanını seçecek.
 
FIRINCILARDA İKİ ADAY

İzmirli fırıncılar bugün bağlı bulundukları birliğin salonunda, sandık başına giderek yeni başkanını seçecek.
İzmir’de 200 üyesi olan bulunan İzmir Fırıncılar Esnaf Odası bugün saat 12:00’dan itibaren sandık başına gidiyor. İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (İESOB)’nde yapılacak seçimde iki aday yarışacak. Adaylardan biri mevcut Başkan Fikri Sırtı, ikinci aday ise odaya uzun yıllar başkanlık yapmış Nejdet Durmuş olacak.
Olağan genel kurulda yaklaşık 200 üye oy kullanacak. Sonuçların 17:00’da belirleneceği tahmin ediliyor.

EMLAKÇILAR DA SANDIĞA GİDİYOR

Bugün olağan genel kurula gidecek odalardan biri de İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO), bugün saat 13.00'de Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde yapılacak seçimde şu anda başkan olan Mesut Güleryüz’e karşı tek rakip aday Erol Durukan. Durukan, üç dönemdir oda başkanı olan Güleryüz rakibine karşı yeni dönemde yarışacak.

BASİFED BAŞKANI KAYA GÜVEN TAZELEYECEK

Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) da yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. Çok sayıda üyesi bulunan federasyonun olağan genel kurulu saat 10:00’da dernek binasında başlayacak. Uzun süredir başkanlık koltuğunda olan Levent Akgerman'ın aday olmayacağı seçimde Seda Kaya tek aday olarak seçimler giriyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat