İKÇÜ’nin büyük başarısı

GÜNCEL 23 Mayıs 2018 18:17
Videoyu Aç İKÇÜ’nin büyük başarısı
A
a

Türkiye genelinde TÖMER'ler arası yapılan yarışmada İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencisi Ali Queremi ikinci oldu.

İMGHABER

Türkiye genelinde düzenlenen “Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma ve TÖMER’ler arası Türkçe Konuşma Yarışması”nın on dördüncüsü Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplamda 19 farklı üniversiteden gelen öğrenci ve öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmayı, Rektör Yardımcısı İKÇÜ-TÖMER Müdürü Prof.Dr.Turan Gökçe de takip etti.

“Fildişi’de doğdu, İzmirli oldu.’’

Toplamda altı ödül dağıtılan yarışmada, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMÜ TÜRKÇE) öğrencisi Sabrije Isljamı birinci olurken; İKÇÜ TÖMER’i temsil eden Fildişi Sahili uyruklu Ali Oueremi ikinci oldu.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ömür Ceylan, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü TDA-Türk Dili ve Lehçeleri Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Şahin, Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Film Tasarım ve Yönetmenliği Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emrah Suat Onat, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Öğretim Görevlisi Ömür Özütemiz Bükülmez ve İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Şebnem Doğruer yarışmanın jüri üyeliğini yaptı. İKÇÜ TÖMER’i temsil eden Fildişi uyruklu Ali Oueremı, anlatımı ve sempatik tavırlarıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. İkincilik ödülünü alan Oueremı’ye para ödülü ve teşekkür belgesi verildi.

İKÇÜ’lü Ali Oueremi’nin arkadaşları yarışma boyunca açtıkları pankartlarla Oueremı’ye destek verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat