İlk yardım eğitiminin adresi Akademi Akad

GÜNCEL 16 Aralık 2016 15:40
Videoyu Aç  İlk yardım eğitiminin adresi Akademi Akad
A
a
Günümüzde İlk Yardım eğitiminin ne kadar önemli ve hayat kurtaran bir ihtiyaç olduğu yadsınamaz bir gerçek. İster çalışma hayatımızda olsun isterse günlük hayatımızda; İlk Yardım Eğitimi’ne her an her yerde ihtiyaç duyulabiliriz. Özellikle çalışma hayatında İlk Yardım daha da önem arz ediyor. Bunu göz önüne alan Devlet, İlk Yardım Yönetmeliği’nde şirket ve firmalara bu eğitimi zorunlu kılıyor.
 
Peki, hangi şirketler İlk Yardım eğitimli personel çalıştırmak zorunda? Eğitimli personel sayısının eğitimsizlere göre oranı ne olmalı? İlk Yardım eğitimi güncellemesi ne demektir? Tüm bu sorulara cevap almak ve daha fazlasını öğrenmek için,  İlk Yardım eğitimi konusunda Türkiye’de marka haline gelmiş  Akademi Akad’ın Genel Müdürü Halil Çungur’a misafir olduk…

-Akademi Akad hakkında bilgi verebilir misiniz?
-Akademi Akad, 2006 yılında kurulmuş bir şirket. Kendi alanında İzmir’deki en eski şirketlerden biri. İlk yardım yönetmeliğinde sanayi ve diğer tüm kuruluşların personeline İlk Yardım eğitimi aldırma zorunluluğu esas alınarak, bu konuda hizmet verilmek amacıyla kurulmuş bir şirket. Bu yıl 11. Yılımızı kutladık. 2006 yılından beri İzmir’de eğitim veren lider bir kuruluşuz. Şu anda İzmir’deki sanayi kuruluşlarının yüzde 70’inin personel eğitimlerini Akademi Akad olarak gerçekleştirmekteyiz.  Bugüne kadar 30 bin civarında kişiye İlk Yardım temel eğitimi ve İlk Yardım güncelleme eğitimi verdik. Yıllık ortalama 2500-3000 kişiye denk geliyor bu rakam.

-Akademi Akad’ın misyonu nedir? En önemli kurum prensibiniz?
-Kendi alanında her zaman yenilikleri araştıran ve uygulayan bir eğitim kurumudur Akademi Akad. Buradaki temel amacımız, müşterilerimize en iyi hizmeti nasıl sunmak ve bunu sürekli bir hale getirmek. En önemli şey, müşteri memnuniyetini esas almamız. Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi de bizim için önemli bir kriterdir.

-İlk Yardım eğitimine talep ne düzeyde? 
- İlk Yardım eğitimi konuşmamızın başında da bahsettiğimiz gibi zaten zorunlu. Ayrıca üç yılda birde tekrarlanması gerekiyor yasal olarak. Bu nedenle müşteriyle ilişkimiz sürekli canlı kalıyor. Dolayısıyla bizden hizmet alan bir müşteri 3 sene sonra tekrar hizmet alacak. İşte burada da verdiğimiz kaliteli hizmet ve müşterimizin memnuniyeti rol oynuyor.

-Şirketlerin İlk Yardım eğitimi almaları için koşullar neler?
-İlk Yardım Yönetmeliği’nde yasal zorunluluklar firmaların personel sayısıyla doğrudan ilişkili. Sektör bazlı 100 kişide 10 kişi ya da 100 kişide 7 kişilik bir ilk yardımcı personel bulundurma zorunlulukları var. Şirketlerin çalışan personel sayısı arttığı zaman ilave ihtiyaçlar oluşuyor veya İlk Yardım eğitimi almış personel işten ayrıldığı zaman onun yerine yeni bir İlk Yardım eğitimi almış personele ihtiyaç duyuluyor. Bu açıdan da baktığımızda çalıştığımız şirketlere 3’er yıllık periyotlar da değil sürekli hizmet veriyoruz. Ve İzmir’de bunu en iyi yapan eğitim kurumu biziz.-“Akademi Akad’ın farkı nedir?” desem.  Aklınıza ilk ne gelir?
-Sektörde ilk ve tek ISO 9001 hizmet yeterlilik belgeli bir şirketiz. İlk Yardım eğitim merkezleri içinde bizden başka ISO belgesine sahip hiçbir eğitim merkezi yok. Biz yine müşterimize daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kendimizin kayıt ve belgelendirilmesini sağlamış olduk.

-İlk Yardım eğitmenlerinizi nasıl seçiyorsunuz?
-İzmir’de bu konuda da tekiz. İlk Yardım eğitici eğitimi de veren bir kurumuz, eğitmeni de biz yetiştiriyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından da yetkilendirilmiş ilk yardım eğitim merkeziyiz, bu çok önemli.

-Müşterilerinizle eğitim sonrasında irtibat kuruyor musunuz?
-Geliştirdiğimiz programlarla bütün müşterilerimizi internet tabanlı programımızda güncel olarak takip ediyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve çözüm üretiyoruz.

-Akademi Akad’ın hizmet ağı nerelere ulaşıyor?
-Sadece İzmir değil, biz birçok ilde İstanbul merkezli olmak üzere en önemli çözüm ortağıyız. Tüm Türkiye’de, İstanbul ve Ankara’da da çok iyi bilinen bir İlk Yardım eğitim merkezi durumundayız.

-İlk Yardım eğitimleri dışında ne gibi hizmetler veriyorsunuz?
-İlk Yardım eğitimleri dışında yine çoğunlukla sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan; yangın eğitimleri , yangın ve acil durum tatbikatları da bizim müşterilerimize sunduğumuz önemli hizmetlerimizden. Müşterilerimizin talep ettikleri farklı türde eğitimleri de sunuyoruz. İzmir’de aynı anda en fazla eğitim verebilen tek eğitim kurumuyuz. Aynı anda 5,6 tane şirkette 15-20 eğitmenle eğitim verme yeteneğine sahip tek eğitim kurumu Akademi Akad’dır. Müşterilerin bütün taleplerine kendilerine özel çözümler üreterek çözmemiz de onların nezdinde tercih edilme sebebimiz oluyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat