İsimleri Ödemiş'te yaşayacak

EGE 8 Şubat 2017 11:45
Videoyu Aç İsimleri Ödemiş'te yaşayacak
A
a

İzmir Ödemiş Belediye Meclisi, İzmir Adliyesi saldırısında şehit düşen Fethi Sekin ile 15 Temmuz darbe gir.işiminin seyrini değiştiren şehit astsubay Ömer Halisdemir'in isimlerini Ödemiş'te iki sokağa verilmesini kararlaştırdı.

İzmir Adliyesi'ne yönelik, bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen terör saldırısının boyutunun büyümesini önleyen ancak kendisi de şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit astsubay Ömer Halisdemir'in isimlerinin İzmir'in Ödemiş ilçesi'ndeki iki sokağa verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Ödemiş Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısı, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, başkanlığında yapıldı. Çeşitli konulardaki 13 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin 10'uncu maddesinde Zafer Mahallesi'ndeki iki sokağa İzmir adliyesindeki terör saldırısında büyük bir kahramanlık örneği göstererek teröristlerle çatışan ve hain saldırıyı önleyerek şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbecilere geçit vermeyen şehit astsubay Ömer Halis Demir'in isimlerinin verilmesi oylandı. Zafer Mahallesi'ndeki 1336 Sokak'a şehit astsubay Ömer Halisdemir'in, 1334 Sokağa ise şehit polis Fethi Sekin'in ismini verilmesi Belediye Meclisi'nin 15 AK Parti, 12 CHP ve 4 MHP'li üyesinin oybirliğiyle kabul edildi.

Hem Halisdemir hem de Sekin'in kahramanlıklarıyla onlarca vatandaşın hayatını kurtardığını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Şehitlere minnet ve şükran borçluyuz. Bu nedenle onların isimlerini ilçemizdeki iki sokağa vererek ölümsüzleştirdik. Belediye meclis üyelerimize teşekkür ederim" dedi. (DHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat