Karabağlar’dan en güzel konser..

YEREL YÖNETİMLER 9 Mayıs 2018 18:21
Videoyu Aç Karabağlar’dan en güzel konser..
A
a

Karabağlar Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Engelliler Haftası etkinlikleri “İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu” (İZOT) konseri ile başladı. Otizmli çocuklar muhteşem performansları ile izleyicilere; sevgi ve emekle her türlü zorluğun üzerinden gelecek güçte olduklarını bir kez daha gösterdi.

İMG HABER

Engelliler Haftası etkinlikleri “İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu” (İZOT) konseri ile başladı. Üçyol Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen konsere yoğun katılım oldu. Geceye Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Türkiye Otizm Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Güngör, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Engelli vatandaşlarımız için çalışıyoruz

Gecede konuşan Başkan Selvitopu, Engelli Haftası’nın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada düzenlenen etkinliklerle sorunlarına dikkat çekildiğini hatırlatarak “Engelli insanlarımızın sorunlarını ilgilenmek, onları da toplumda hak ettiği yeri alma olanağı sağlamamız gerekiyor. Karabağlar Belediyesi olarak en hassas olduğumuz konu bu. Her yaptığımız çalışmada mutlaka engelli yurttaşlarımızı da düşünerek düzenlemeler yapıyoruz. Bugün düzenlenecek olan kültür sanat etkinliklerini de toplumun her kesimine yaymalıyız” diye konuştu.‘’Hayat bayram olsa’’ şarkısını söylediler

Konuşmaların ardından sahne alan Doktor Orçun Berrakçay yönetimindeki koro birbirinden güzel şarkıları seslendiren Başkan Selvitopu da çocuklarla beraber “Hayat Bayram Olsa” şarkısına eşlik etti.

Karabağlar Belediyesi’ne teşekkür etti

Türkiye Otizm Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Güngör, Karabağlar Belediyesi’nin otizmli çocuklara kapılarını açmasından duyduğu mutluluğu ifade etti. 5 senedir 120’ye yakın Otizmli çocuğa spor tesislerinden yararlandıran ve onların gelişmesini sağlayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve çalışanlarına teşekkür eden Güngör, daha sonra Başkan Selvitopu’na teşekkür plaketi takdim etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat