Karşıyaka ‘’çiçek’’ açtı

EGE 18 Mayıs 2018 17:14
Videoyu Aç Karşıyaka ‘’çiçek’’ açtı
A
a

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 17’nci kez düzenlenen Karşıyaka Çiçek Festivali, dün törenle kapılarını açtı. Yaklaşık 100 çiçek üreticisinin katıldığı festival, 18-21 Mayıs tarihleri arasında Bostanlı Pazaryeri’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

İMGHABER

Bu yıl 17’nci kez düzenlenen Karşıyaka Çiçek Festivali, dün törenle kapılarını açtı. Yaklaşık yüz çiçek üreticisinin katıldığı festival, 18-21 Mayıs tarihleri arasında Bostanlı Pazaryeri’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Üretici ve tüketici buluşuyor

İzmirlileri, çiçek üreticileriyle aracısız olarak buluşturan Karşıyaka Çiçek Festivali, renkli görüntülerle başladı. Karşıyaka Belediyesi’nin Bostanlı Pazaryeri’nde gerçekleştirdiği festival için coşkulu bir açılış töreni yapıldı. Törene yüzlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlara belediye standında fesleğen de dağıtıldı.21 Mayıs’ta sona erecek

İlk günden büyük ilgi gören festivalde; Ödemiş, Menemen, Urla, Dikili ve çevre ilçelerden gelen yaklaşık yüz çiçek üreticisinin stantları yer alıyor. Rengarenk çiçekler, bitkiler, meyve ve ağaç fidanlarının yanı sıra, bahçe malzemeleri, saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre gibi ürünler de satışa sunuldu. Yöresel gıda ve hediyelik eşya gibi stantlar da konuklara hizmet veriyor. 21 Mayıs’ta sona erecek festival, 10.00 ile 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Akşam saatlerinde, sevilen müzik grupları Karşıyakalılar ile buluşacak.

‘’Türkiye’nin çiçeklerine armağan olsun’’

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Doğaya, çevreye, kente ve insana duyduğumuz saygıyı sevgiyi, 17 yıldır düzenlediğimiz Karşıyaka Çiçek Festivali de gösteriyor, kanıtlıyor. İzmir’de ve onun incisi olan Karşıyaka’da çiçekler açarsa, Türkiye çiçek bahçesine döner diyoruz. Cumhuriyet çiçekleri olan çağdaşlık, laiklik, demokrasi çiçeklerine; doğanın hediyesi olan çiçeklerimizi, güzelliklerimizi ekliyoruz. Hepsi, Türkiye’nin çiçekleri olan; geleceğin sahiplerine, çocuklarımıza ve gençlerimize armağan olsun” dedi.
Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Süha Barlak da “Çiçek gibi Karşıyaka’nın, çiçek gibi halkıyla yine bir açılışta beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çiçek, bizim duygularımızı en iyi şekilde ifade ettiğimiz, sevdiklerimizle paylaştığımız bir değerdir. Topluma bu değeri taşımak için emek harcayan üreticilerimizi saygıyla selamlıyorum. Festivalimizin de hem üreticiler hem de tüketiciler açısından en iyi şekilde değerlendirilmesini ve güzellikler getirmesini diliyorum” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat