Karşıyaka'da ramazan dayanışması

YEREL YÖNETİMLER 1 Haziran 2018 08:30
Videoyu Aç Karşıyaka'da ramazan dayanışması
A
a

Karşıyaka Belediyesi, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği eğlence etkinlikleri ile Karşıyakalılara nostaljik Ramazan geceleri yaşatıyor. Dağıtılan erzak kolileri ile de binlerce ailenin yüzü gülüyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz büyük bir aileyiz ve tüm güzellikleri birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği eğlence etkinlikleri ile Karşıyakalılara nostaljik ramazan geceleri yaşatıyor. Dağıtılan erzak kolileri ile de binlerce ailenin yüzü gülüyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz büyük bir aileyiz ve tüm güzellikleri birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

RAMAZAN EĞLENCELERİ YÜZ GÜLDÜRDÜ 

Yıl boyunca düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, ramazan ayı için de dolu dolu eğlence programları hazırladı. Hemen her gece, farklı mahallelerde gerçekleştirilen geleneksel eğlence programları, Karşıyakalıların büyük beğenisini kazandı. ‘Mobil Eğlence' aracıyla düzenlenen etkinliklerde illüzyon gösterisi yapılıyor, Orta Oyunu sergileniyor, Nasrettin Hoca hikayeleri ile, Davullu Manici'den ramazana özel maniler anlatılıyor. Canlı performansla sergilenen Hacivat ve Karagöz oyunu ise izleyenlerden büyük alkış alıyor. 

3 BİN ERZAK KOLİSİ DAĞITILDI 

Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü de ramazan ayı boyunca dağıttığı erzak kolileri ile binlerce ailenin yüzünü güldürdü. 3 bin erzak kolisi dağıtan belediye, ramazan ayının dayanışma ruhunu hanelere taşıdı. 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “ramazan ayının bereketini, geleneksel eğlence kültürünü ve dayanışma ruhunu tüm Karşıyakalılar ile paylaşıyoruz. Biz büyük bir aileyiz ve tüm güzellikleri birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat