Konak’ta pazarcı isyanı!

YEREL YÖNETİMLER 2 Nisan 2018 15:29
Videoyu Aç Konak’ta pazarcı isyanı!
A
a

İzmir'de Özkanlar pazar yerinin kaldırılması nedeniyle pazarcılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Kocaoğlu'nun istifa etmesini isteyen pazarcıların Başbakanlık Ofisi önünde basın açıklamasını yapmak istemesi üzerine polis, biber gazlı müdahalede bulundu, 2 kişi gözaltına alındı.

Bayraklı ilçesinde bölgenin eski semt pazarlarından olan Özkanlar pazar yeri, mahkeme kararıyla ilçe belediyesi tarafından kaldırıldı. Pazar yeri için yeni yer gösterilmemesi üzerine esnaf, mağdur olduğunu öne sürerek İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ı istifaya çağıran esnaf, Başbakanlık Ofisi önünde basın açıklaması yapmak istedi ve yolu da trafiğe kapattı. Uyarılara rağmen basın açıklamasının sürmesi üzerine polis, biber gazlı müdahalede bulundu. 2 kişi gözaltına alındı.
Yaşananlara tepki gösteren pazarcılar adına basın açıklamasını yapan Faysal Acar, kendilerine verilen sözün tutulmasını ve yeni pazar yeri gösterilmesini istedi. Acar ayrıca gözaltındaki pazarcı arkadaşlarının da serbest bırakılmasını istedi.
Polisle yapılan görüşmelerden sonra pazarcılar dağıldı. (DHA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat