Koray, İzmir'in gururu oldu

YEREL YÖNETİMLER 21 Kasım 2017 12:47
Videoyu Aç Koray, İzmir'in gururu oldu
A
a

Bornova Belediyespor’un milli sporcusu Koray Altınel, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti. Bornovalı sporcu takım arkadaşı Doğukan Büyükarslan ile birlikte senkron kategorisi 17-21 yaş grubunda altın madalya kazandı.

Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda Bornova Belediyespor’un Milli Sporcusu Koray Altınel ile Doğukan Büyükarslan altın madalyanın sahibi oldu. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen şampiyonanın senkron kategorisinde, 17-21 yaş grubunda yarışan milli sporcular finalde 47.150 puan toplayarak, Dünya Şampiyonu oldu.Bornova Belediyesi, Dünya Şampiyonu sporcusu için İzmir Adnan Menderes Hava Alanı’nda coşkulu bir karşılama töreni gerçekleştirdi. Başkan Olgun Atila’nın da yerini aldığı karşılamada renkli anlar yaşandı. Yeşil- beyazlı sporcular ve arkadaşları Koray’ı tezahuratlarla karşıladı. Bando eşliğinde, ellerdeki Türk Bayrakları ile hep bir ağızdan marşlar söylendi. Başkan Atila şampiyon sporcuyu çiçek vererek kutladı.

Daha çok çalışacağım

Sofya’da milli takım olarak çok önemli başarı elde ettiklerini, dört kategoride finale kaldıklarını, iki altın madalya kazandıklarını belirten Koray Altınel: “Çok güzel duygular içerisindeyim. O şampiyonada istiklal marşımızı okuttuğum için çok mutlu ve gururluyum. Daha fazla çalışacağım. Ülkemi bu şekilde temsil  etmeye devam edeceğim. Üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mutlu ve gururluyuz

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Mutlu ve onurluyuz. Çok heyecanlıyız, duygulu anlar yaşıyoruz. O yüzden hep birlikte buradayız. Koray’a ve diğer sporcularımıza bize bu güzellikleri yaşattıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice Koraylar yetiştiririz” diye konuştu. Bornova Belediyespor Cimnastik Antrenörü Gülşah Başol ise Koray’a her zaman güvendiğini ve inandığını belirterek, “Emeklerimizin karşılığını boşa çıkarmadığı için kendisine ve her zaman bizlere destek olan Belediye Başkanımız OIgun Atila’ya, Cimnastik Federasyonumuza ve Altınel Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat