Aycan Pırasalar Yaşar

23 Aralık tesadüfü!

21 Aralık 2016 17:44
A
a
İzmirliler büyük bir heyecanla 23 Aralık Cuma gününü bekliyor.  Çünkü cuma günü İzmir’in 2 uç noktasında 2 önemli olay gerçekleşecek. Birisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın, İzmir’in Aliağa ilçesinde Türkiye'nin ilk yüzen LNG Depolama ve Gazlaştırma Terminali’nin açılışını gerçekleştirecek olması. Diğeri de Menemen şehidi Kubilay’ın anma törenlerinin yapılacak olması…  

Açılış ve anma törenlerinin aynı güne denk gelmesi tesadüf mü bilinmez ama denk geldi diyerek İzmir’in Cuma programını anlatalım. Cuma günü sabah 09.30’da Menemen Şehidi Kubilay’ın anma törenleri Menemen Şehir Stadı’nda yapılacak. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in konuşmasına izin verilmeyen anma törenine Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven’in çağrısı üzerine tüm CHP örgütü katılacak. Örgüt, terörü lanetleyecek, birlik çağrısı yapacak. Ancak, resmi anma törenine halkın alınmama kararına karşın CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven’in, İzmirlileri, “İzmir'in şehitlerine, vatanına nasıl sahip çıktığını herkese gösterelim" diyerek Menemen’e davet ettiğini de hatırlatalım.
Aynı gün, saat 14,30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Aliağa’da Türkiye'nin ilk yüzen LNG Depolama ve Gazlaştırma Terminali’nin açılışını yapacak, halka seslenecek. Kolin ve Kalyon Grubu ile birlikte Etki Liman İşletmeleri Doğal Gaz İthalat ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulan tesisin ekonomiye katkıları anlatılacak. Yani AK Parti İzmir örgütü de Aliağa’ya taşınacak.

İzmir’in bir tarafında şehitler anılacak bir tarafında kente yapılan yatırımlar alkışlanacak. Partililer ise anma töreni ve açılış için vatandaş toplama yarışına girecek. Bu tesadüfe! ne demeli bilinmez ama nihai kararı İzmirliler verecek. Terör olaylarının bu kadar tırmandığı bir dönemde şehitleri anmak mı ülke ekonomisine katkısı olacağı düşünülen enerji tesisinin açılışına gitmek mi?  Karar sizin… Ben mi? Ben işimin başında olacağım. CHP’liler nereye AK Partililer nereye gidiyor diye izleyeceğim. İzlenimlerimi diğer yazımda anlatırım. Hadi bakalım şimdi iyi dinlenin. Çünkü İzmir’in Cuma gündemi bayağı yoğun olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat