Aziz Başkan’ın asıl hedefi ne? (2)

20 Mayıs 2018 23:01
A
a
Biz bu satırları yazarken, CHP Parti Meclisi’nde aday adayları oylanıp, kesine yakın İzmir adayları belirlenmiş, Aziz Başkan ve ekibi büyük hayal kırıklığıyla baş başa kalmıştı. Şero ve arkadaşlarının aktardıklarına göre Aziz Başkan, son kez Kılıçdaroğlu ile görüşmeye çalışıyor (muş).

Üç gündür Ankara kampının, ‘’İstifam cebimde’’ mesajlarının, sadece İzmir’in değil, Aydın ve Muğla’daki listeyi belirleme cüretinin karşılığı tam bir kırmızı kart oldu. PM’den çıkan ve son dakika değişikliği olmazsa, değil söylediği isimlerden birisini sokmak, yanından bile geçiremedi.

Önce şu olası listeyi verelim. Son 20 saatte değişmezse ki hatırlayın, 2014 yerel seçimlerinde Karşıyaka, Konak, Bornova PM’den farklı isimlerle çıkmış, Aziz Başkan’ın gece yarısı çektiği ‘’istifa’’ tehdidi ile bildiğiniz hale dönüşmüştü. Ancak bu kez kazın ayağı hiçte öyle değil.
Birinci Bölge: Murat Bakan-Selin Sayek Böke-Özcan Purçu-Kani Beko-Mehmet Ali Çelebi-Tacettin Bayır-Ednan Aslan-Sefer İpekli-Kazım Umdular-Nilay Kökkılınç-Ezgi Deniz Urunga-Devrim Barış Çelik

İkinci Bölge: Kemal Kılıçdaroğlu-Ünal Çeviköz-Kamil Okyay Sındır-Atilla Sertel-Sevda Erdan Kılıç-Mahir Polat-Bedri Serter-İdris Yavuz Yılmaz-Ali Engin-Salih Özçiftçi-Mehmet Birlik-Ebru Okay


Evet dediğimiz gibi yarın (pazartesi) 17:00’ye kadar farklı bir gelişme olmazsa ilk 24 kişilik liste böyle. Bu listenin anlattığı çok net, ‘’Aziz Başkan, sen son bir yılını bitir ve Urla’ya torun sevmeye git’’. Evet acımasızca gelebilir ancak bu liste Aziz Başkan’a, ‘’Sen artık karışamazsın’’ cevabıdır.

Listede sadece birinci bölgede Kazım Umdular, ikinci bölgede ise Kılıç, Polat, Engin ve Özçiftçi, Aziz Başkan ile selamı sabahı olanlar, diğerleri selamı sadece nezaketen verir. Ha birde sizde fark etmişsinizdir, Aziz Başkan’ın istemediği, Tuncay Özkan ile kol kola olmadığı Mustafa Balbay yok.

Ancak bunun da Aziz Başkan ile ilgisi yok. Şero’nun kankası Salman; Özkan’ın İzmir’den alınma sebebinin ayrı gayrı yaptığı örgütsel ataklardan duyulan rahatsızlığın sonucu olduğunu buna rağmen İstanbul 2. Bölge 3. sırada yer bulduğunu, Balbay’ın ise kalın bir çizik yiyip, liste dışı kaldığını fısıldadı.

Yani lafın kısası Aziz Başkan, Ankara’dan hem elleri boş, hem de kalesinde yediği gollerle dönüyor. Allah muhafaza kriz filan geçirmese. Değil listeyi dizayn edip, açmak istediği yola taşları döşemek, ne yol kaldı, ne patika üstüne üstlük Kılıçdaroğlu girişe çelikten duvar örüp, ‘’Hayal kurma’’ mesajı verdi.

Aziz Başkan, 8 Temmuz sonrası yavaş yavaş eşyalarını toplamaya, ilçe ilçe veda turları atmaya başlar. Bazen bu yapıştığınız bir koltuk, kaybetmek istemediğiniz devasa bir güç bile olsa tadında, zirvede, kenara konmadan, kaybetmeden bırakmak, bırakmayı bilmek lazım.

İzmir’in Ağası Aziz Başkan, elleri boş, kalbi kırık, hayalleri yıkık bir halde İzmir’e dönerken, liste rüzgarı yarın akşama kadar devam edecek. İşin bu kısmını şimdilik burada noktalayalım. Aziz Başkan’ın, Kılıçdaroğlu tarafından çelik bir set vurulan hayalini anlatmayı da gelin sonraya bırakalım.

Bu arada Şero’nun gözdelerinden Tekir’in tespitini de atlamayalım. Aziz Başkan’ın hırsını görüp, kafasındaki planı tahmin eden Bülent Tezcan, PM’de değil desteklemek karşısına bile geçmiş. Bu da eğer erkene alınmazsa 2019 Mart’ı için hiç ama hiç eyi değil.

Son söz de CHP yöneticisi tüm dostlara, bir gün kalenizin yıkılmasını istemiyorsanız, İzmirlilerin aklıyla da, gönlüyle de, kısacası ayarlarıyla daha fazla oynamayın. Muhalif olmayı seviyoruz diye, saksılara oy vereceğimizi zannetmeyin, genele eyvallahta 8 Temmuz geçince yerele bir el atın.

İçkiyi hizmetten çok sevenleri meyhaneye, sahte artistleri sete, yedi sülalesini zengin edenleri de en azından partiden gönderinde farkınızı, adaletinizi, siyasetinizi ispatlayın. Yoksa sizin de her gün eleştirdiklerinizden, ‘’Yetim hakkı yediğini’ iddia ettiklerinizden bir farkınız kalmaz.

Bu canı gönülden dostça bir uyarı…
 
 
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat