Manisa tarzanı mezarı başında anıldı

YEREL YÖNETİMLER 1 Haziran 2018 08:46
Videoyu Aç Manisa tarzanı mezarı başında anıldı
A
a

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ulusal çapta tanınan Manisa’nın çevreci şahsiyeti Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi, ölüm yıl dönümü olması dolayısıyla mezarı başında anma etkinliği düzenlendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ulusal çapta tanınan Manisa’nın çevreci şahsiyeti Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi, ölüm yıl dönümü olması dolayısıyla mezarı başında anma etkinliği düzenlendi.

Manisa’nın sembolü haline gelen ve doğa sevgisi ile bilinen Manisa Tarzanı lakaplı Ahmet Bedevi, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anma etkinliğine Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan, Manisa Arama Kurtarma Derneği (AKUT) yönetimi, Manisa Bisiklet Derneği yönetimi ile çevre dostu Manisalılar katılım gösterdi. Etkinlik konuşmacılığını yapan Yunus Emre Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu Ahmet Bedevi hakkında övgü dolu sözler paylaştı. Anma programında Ahmet Bedevi’yi kabri başında birçok seveni yalnız bırakmadı ve dualar okundu. Okunan duaların ardından Ahmet Bedevi’nin mezarına karanfil bırakıldı.

Emekli Diplomatın Manisa Tarzan’ı Sevgisi Ahmet Bedevi’yi anma etkinliğine İstanbul’dan katılan Emekli Diplomat Metin Erdoğan, yıllarca Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi araştırmasından bahsetti. Metin Erdoğan sözlerinde, “Dört yıldır Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi araştırmaktayım. Bu konuda bir kitap çıkaracağım, dünya çapındaki tüm çevrecileri inceledim. Gururla tespit ettim ki dünyanın en kıymetli çevrecisi bu topraklardan çıkmıştır. Biri de en az 60 bin ağaç dikmiş Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’dir. Gelecek nesillerimizin geçmişten örnek alması gereken insanlardan. Rahmet, saygı ve sevgi ile anıyoruz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat