Menemen’de sürpriz aday!

POLİTİKA 31 Mart 2018 10:22
Videoyu Aç Menemen’de sürpriz aday!
A
a

Bayraklı, Selçuk, Buca, Aliağa ve Çeşme’de tek adaylı kongrelerde rakip çıkması sonrasında Menemen’de de hareketlilik yaşanıyor. Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç, genel merkez tarafından atanan Pelin Yayalar’ın karşısına rakip olarak çıkacağını belirtti.

AK Parti İzmir’de kongreler süreci İl Başkanı Aydın Şengül liderliğinde yürütülüyor. Bayraklı, Selçuk, Buca, Aliağa ve Çeşme ilçelerinde yaşanan çok adaylı krizler sonrasında bir sürpriz de Menemen’den geldi.Genel merkez tarafından Mithat Çetin’in yerine atanan Pelin Yayalar’a Belediye Meclis Üyesi Mustafa Koç rakip oldu.
Koç, birbirinden önemli açıklamalar yaptı ve adaylık hareketi sonrasında İl Başkanı Şengül’ün disiplin vurgusu yapmasına rağmen yarıştan çekilmeyeceğini ifade etti.

HAREKETLİ OLMAMASI İSTENİRKEN HAREKETLİ BİR SÜREÇ YAŞANIYOR

Koç, “Hareketli olmaması istenirken hareketli bir süreç yaşanıyor. Ben bu konuyla ilgili Aydın Şengül’ün kullandığı tasarruflar diyebilirim. Aydın Şengül benim il başkanımdır ağır eleştiremem ama yanlış kişilerin tavsiyesi üzerine böyle kararlar alındığını düşünüyorum. Menemen özelinde gösterilen aday noktasında yanlış yönlendirildiğine inanıyorum. Şu andaki kararımız devam etme yönünde. İl başkanlığından ya da genel merkezden bana ‘aday olmayın’ şeklinde bir uyarı yok. Şu saat itibariyle yarışa devam” dedi.

YANLIŞ BULDUĞUM BAZI ARKADAŞLARLA BAZI İSTİŞARELERİ YAPTI

Aday olmasının sebebini açıklayan Koç, “Ankara’ya mülakata gidenlerden biriyim. Meclis üyesiyim. AK Parti’nin kurucularından biriyim. Biz Pelin Hanım’ı Ankara’da kutladık. Arkanızdayız, Menemen’de çalışmalara başlayın’ dedik. Ama sonraki süreçte bizleri hiç aramadı, sormadı. ‘Ne yapacağız?’ bile demedi. Benim yanlış bulduğum bazı arkadaşlarla bazı istişareleri yaptı. Liyakati olan arkadaşları öteledi. 15 günlük süreçte bizi hiç aramadı. Sadece bana değil. Bu partiye hizmet etmiş arkadaşlarla istişare yapmamasına üzüldüm” diye konuştu.

20 GÜN SONRA ARADI

Koç ayrıca, “Pelin Hanım bir yemek düzenledi. Kendisi arayıp davet etmesini isterdik. Ama ne yazık ki AK Parti ile alakası olmayan bir şirketten davet aldık. Benim meclis üyesi olduğumdan haberi olmayan bir bayan ‘delegesiniz yemeğe gelecek misiniz gelmeyecek misiniz?’ dedi. Bu yemeğe katılmak olur mu? Sonra İl Başkanı Aydın Şengül bizi aradı. ‘Ben sizi ‘Pelin Hanım’la görüştüreyim, arasın sizi’ dedi. Pelin Hanım da 20 gün sonra aradığı için ben de ‘geçmiş olsun’ dedim” açıklamasında bulundu.

KAYBEDERSEK EMRİNE GİRER ÇALIŞIRIZ!

Kongreye ilişkin konuşan Koç, “Pelin Hanım kazanırsa emrine gireriz çalışırız. Kazanırsak o takdir bana ait değil, il başkanımıza ve genel merkeze aittir. Ne gerekiyorsa yaparız. Geldiğimiz noktaya istişare eksiliği diyebiliriz” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat