Özlen Öz'den yeni sergi

KÜLTÜR-SANAT 4 Ocak 2018 18:58
Videoyu Aç Özlen Öz'den yeni sergi
A
a

Ressam Özlen Öz’ün Renklerle Dans-2 resim sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Şeref Akdik Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

Ressam Özlen Öz’ün renklerle dans-2 resim sergisi İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Şeref Akdik Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu. Sergi açılışına ressam ve sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği görüldü. Birçok sanatseverden  tam not alan sergiye katılan Ressam Hasret Nurdağ, resimlerin bir sanat eseri gibi olduğunu, başarılı ressam Özlen Öz’ü yakından tanıdığını, Öz’ün  bütün sergilerinde bu kalabalık coşkuyu gördüğünü, sergide yer alan resimlerde de renklerin dansını hissettiklerini ifade etti. İlk kişisel sergisini geçtiğimiz yıl açan Özlen Öz, bu yılki sergininin adının da Renklerle Dans-2 olduğunu belirtti. Öz,’’ Resim bir yaşam biçimidir. Ben resim yaparken sanki kendimi terapi ediyorum. Doğayı, çocukları görüyorum ve çok mutlu oluyorum. Bazı ilkokullarda çocuk resim kulüpleri kurarak 4-12 yaş arasındaki çocuklarımıza resim sevgisini aşılıyoruz. Biz sanatçılar sadece resim yaparak değil, bildiklerimizi de çocuklarımıza öğreterek resim sevgisini aşılıyoruz.
Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümüne girmek isteyen öğrencilere de dersler veriyorum. Bu gençler arasında dünya ve Türkiye  birincilerini  görmek benim meslek hayatımda ki en büyük ödüldür” dedi.  6 Ocak’a  kadar açık kalacak olan sergide, karışık teknik ile yapılan resimlerde doğadan dokular ve motifler  konularını işlendi. 

Özlen Öz kimdir?

1971 yılında İzmir’in  Bornova ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini de yine bu ilçede  yaptı. Daha sonra 9 Eylül Üniversitesi resim iş ana bilim dalını kazandı. 1993 yılında da  mezun oldu. 24 yıllık meslek hayatını halen Güzelyalı Ortaokulu’nda resim öğretmenliği ve teknoloji tasarımı  öğretmeni olarak devam etmektedir. İlk karma sergisini 1994 yılında Kayseri’de açtı. İstanbul, İzmir ve  Kayseri’de toplam 10 karma sergide yer aldı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat