Piri Reis’te büyük buluşma

EGE 31 Mart 2018 10:39
Videoyu Aç Piri Reis’te büyük buluşma
A
a

Tüm dünyada Fransızca konuşulan ülkeler ve Fransızca eğitim yapan okullarda kutlanan Frankofoni Haftası, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında düzenlenen "Yetenek Sizsiniz Yarışması" ile sona erdi. Yarışmaya İzmir'de Fransızca eğitim yapan 12 okuldan 250 öğrenci katıldı.

Tüm dünyada resmi dili Fransızca olan ülkelerde ve Fransızca eğitim yapılan okullarda kutlanan Frankofoni Haftası renkli görüntülere sahne oldu. Anaokulundan ortaokula kadar tüm öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri, dans gösterileri, film festivallerine kadar pek çok projede yar aldığı hafta Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarındaki özel ve büyük buluşma ile sona erdi. İzmir’de Fransızca eğitim yapan okulları bir araya getirmeye amaçlayan festivale 12 okuldan 250’ye yakın 5 ve 6. sınıf öğrencisi katıldı. Öğrenciler festivalde yer alan “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında bir yandan Fransızca şarkılar, skeçler ve dans gösterileri ile yeteneklerini ortaya koyarken diğer yandan da gönüllerince eğlendi. Öğrencilerin dünyanın boğuştuğu güncel çevre sorunlarını konu alan Fransızca skeçleri festivali izleyen büyükler tarafından büyük alkış topladı.
 
Jüri zorlandı

Fransa’nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak onur konuğu olduğu festivalde, İzmir Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David, Fransız Kültür Merkezi Kurslar Müdürü Güzin Bozduman, APFİZ (İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği) Başkanı Elisabeth Durmuş, İzmir Saint-Joseph Lisesi Fransızca koordinatörleri Ayşe Anamur ve Havva Dönmez’den oluşan jüri seçim yapmakta zorlandı.
 
Ödüller

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencilerinden oluşan orkestranın seslendirdiği şarkılar ile başlayan festival sonunda Özel Çakabey Okulları “En Orijinal Gösteri”, Özel Ege Ortaokulu “En Neşeli Gösteri”, Bahçeşehir Okulları Bornova Kampüsü “En Duygusal Gösteri”, Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları “En Şiirsel Gösteri”, Bahçeşehir Okulları Güzelbahçe Kampüsü “En Dinamik Gösteri”, Bilfen Okulları “En Göz Alıcı Gösteri”, İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları “En İyi Kareografi”, İTK Bornova Kampüsü “En İyi Sahneleme”, Bahçeşehir Okulları Karşıyaka Kampüsü “En İyi Senkronizasyon”, UKEB Okulları “En İyi Yorumlama”, İTK Büyükçiğli Kampüsü “En Sempatik Gösteri”, İTK Bahattin Tatış Kampüsü “En Aydınlatıcı Gösteri” ödüllerini kazandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat