Taksiler elektrikli oluyor

EKONOMİ 9 Ocak 2018 10:48
Videoyu Aç Taksiler elektrikli oluyor
A
a

Dün yapılan seçimlerde 4. kez ipi göğüsleyen İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Celil Anık, açıklamalarda bulundu. Anık, İzmir'deki taksilerin elektrikli taksi olarak dönüşümünü gerçekleştireceklerini söyledi.

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(İESOB)’ne bağlı İzmir Taksiciler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda mevcut başkan Celil Anık ile dördüncü kez ‘yola devam’ kararı alındı.
Anık, yeni dönem için taksici esnafının birinci sorununun Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) olduğunu, otobüs ve minübüslerden % 4-8 arası alınırken taksicilerden % 45 oranında vergi alındığını ifade etti.
Anık, “Bu yeni dönemde çözmemiz gereken acil sorunlarımızın başında taksici esnafımızdan alınan %45 ÖTV vergisi. Çok yüksek bu vergi, olacak gibi değil. En kısa sürede ilgili Bakanlık ile görüşerek bu vergiyi en azından %25’e düşürmek gibi bir çalışmamız olacak. İkinci yapacağımız çalışma ise elektrikli arabalar. Bir grup ile görüştük çok yüksek fiyat verdiler. Çok yüksek başka markalarla görüşüyoruz. Bu projeyi de en kısa sürede hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat