Tekmeli yumruklu kongre!

POLİTİKA 7 Ocak 2018 16:55
Videoyu Aç Tekmeli yumruklu kongre!
A
a

CHP İzmir İl Kongresi’nde adaylardan Utku Gümrükçü, kürsüde konuşmasını yaptığı sırada açılan bir pankart gerginliğe yol açtı. Olaylar büyürken tekmeler, yumruklar havada uçuştu. Gerginlik üzerine kongreye ara verildi. Aranın ardından Gümrükçü yeniden kürsüdeydi.

CHP İzmir İl Örgütü, il başkanını seçmek için bugün sandık başında. Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup eski Sözcüsü Deniz Yücel arasında kıyasıya bir yarış var.
Kongreye ise yaşanan gerginlik damgasını vurdu. Adaylardan Utku Gümrükçü konuşmasını yaptığı sırada,   CHP Çiğli İlçe Örgütü üyesi Ozan Çelik’in, Gümrükçü’ye ‘Kerbela şehitlerinden özür dile’ yazılı pankart açtı. Pankartın açılmasına ise tepki gecikmedi.  Milletvekili Tacettin Bayır ve Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger şahsa müdahale etti. Ardından ortalık karıştı.

‘KONGREYİ İPTAL EDECEĞİM’

Sahne önünde yaşanan izdiham bir türlü durulmadı. Olaya Divan Başkanı Bingöl müdahale etti. Bingöl, "Kongreye 15 dakika ara veriyorum. Eğer durum düzelmezse kongreyi iptal edeceğim" dedi. 

AZ ÖNCE YAPILAN CHP’YE İHANETTİR!

Olayların yatışmasının ardından sahneye çıkan Utku Gümrükçü konuşmasında, “Güzel günler görmek için CHP’nin geleceğini belirlemek için önümüzdeki süreçte örgüte kim önderlik edecek bunun kararını vermek için 2019’da İzmir’in 30 ilçesini kazanmayı hedef koymuş ama tek adam diktasını yıkmak için hareket eden partililere selam olsun.  Biz CHP’yiz. Bizim kanımızda, canımızda geleneğimizde isyan var. Biz Mustafa Kemal’ler gibi Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyenleriz. Biz vatan toprağını düşman işgalinden kurtarmak için silaha sarılan Kuva-i Milliyecileriz” dedi.
Sonrasında salon karıştı. Verilen 15 dakika ara sonrasında tansiyon normale dönünce Gümrükçü tekrar kürsüye çıktı. Gümrükçü, “Az önce yapılan olay bana karşı değil CHP’ye yapılmış bir ihanettir. Bu şahıs Atilla Sertel’in milletvekilliğinin düşürülmesi için şikayet eden kişidir. Bu arkadaş bu işleri adet edindi. Geçen kongremizde milletvekilliğimize saldıran arkadaştır. Bizim birliğimizi kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Birbirimize saygı göstereceğiz. El ele tutuşup AKP faşizmine karşı mücadele edeceğiz” diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat