Tırtıllara karşı ilaçlama

YEREL YÖNETİMLER 21 Kasım 2017 13:27
Videoyu Aç Tırtıllara karşı ilaçlama
A
a

Karabağlar Belediyesi, ilçede bulunan ve çam ağaçlarının tahribatına yol açan çam kese tırtılına karşı ilaçlama çalışmalarına başladı.

İlçede yeşile önem veren, çevre dostu bir anlayışla çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi ekipleri, çam kese tırtılının yumurtlama döneminde ilaçlama yaparak ağaçlara zarar vermesinin önüne geçiyor. İlk etapta okullara daha sonra park ve sokaklardaki çam ağaçları ilaçlanırken, ilacın tamamen biyolojik olduğu ve hedef zarar dışındaki hiçbir canlıya zararının bulunmadığı ifade edildi.

Çam Kese Tırtılı nedir?

Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilaçlaması yapılan çam kese tırtılları, gelişimlerini bitkilerde geçirirler. Keselerini genellikle tepe sürgünlerine yakın dallara veya tepe sürgününün bulunduğu dal çatallarına yapar. Müdahale edilmediği takdirde, yaprakların tamamını yok ederek ağacı çıplak hale getirir ve çam ağacının tahribatına yol açar. Bunun yanı sıra ağaçlardan düşen tırtıllar, insanlarla temas ettiğinde deri üzerinde alerjik reaksiyonlar yaratarak kaşınmalara sebep olur.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat