Tosun...

GÜNCEL 21 Aralık 2017 15:34
Videoyu Aç Tosun...
A
a

Olay yeri İzmir’in ilçesi olunca çok ses çıkmadı nedense. Daha doğrusu alevlenmedi, bu işin eğrisi, doğrusu nedir, özellikle ulusal medya da pek yer bulmadı? Olaydaki iddia Dikili’nin pek ayık gezmediği öne sürülen Belediye Başkanı Mustafa Tosun, bir bayan zabıta çalışanını taciz etmiş, sonra işten çıkarmış, diğer bir iddia ise bayan çalışan işten çıkarıldı diye Başkana komplo.

Olay yeri İzmir’in ilçesi olunca çok ses çıkmadı nedense. Daha doğrusu alevlenmedi, bu işin eğrisi, doğrusu nedir, özellikle ulusal medya da pek yer bulmadı? Olaydaki iddia Dikili’nin pek ayık gezmediği öne sürülen Belediye Başkanı Mustafa Tosun, bir bayan zabıta çalışanını taciz etmiş, sonra işten çıkarmış, diğer bir iddia ise bayan çalışan işten çıkarıldı diye Başkana komplo kurmuş...
Olaya bunca yılllık deneyimle bakarsak bayan çalışan D.C’nin iddiaları daha ağır basıyor gibi. O nasıl  derseniz, mevcut eldeki kayıt ve görüntülere, tarafların ifadelerine ve iddialarına bakıldığında o gece birşeyler yaşanmış, alkollü Başkan sert kayaya çarpıp, istediğini alamayınca yan yatmış, özür dilemiş. Ancak her nedense bir süre sonra hızını alamayıp hem D.C'yi hem de erkek kardeşini işten çıkarmış.
Zaten konuda bundan sonra gündeme gelmiş, daha önce sağlanan geçici barış sona ermiş ve D.C olayı yetkili makamlara taşımış. Başkan; olay ‘’siyasi komplo, iftira’’ diyor, işin bundan sonrası yargının, müfettişlerin işi sonuçta ne çıkar bakacağız. Ancak o gece Başkan ile ilgili net gerçek her zaman ki gibi alkollü olduğu. Yani normal hali, tüm Dikili’nin çok iyi bildiği hali.
Konuya nihayet CHP Genel Merkezi de el atmış. Tarafları, tanıkları dinleyip karar verecekmiş. Amma; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun daha bu dinleme, incelemeleri yapmadan ilk açıklamada tavrını belli etmiş; ‘’Komplo olarak görülüyor. Aradan zaman geçmiş, mesele yeni ortaya atılıyor. Planlı süreç işletilmiş gibi. Yakından takip ediyoruz”
Hem de Sayın Seyit Torun, bu açıklamayı CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener’in yani kendi partisinin o ilçedeki en yetkili kişisinin olayla ilgili ‘’ İstifası, parti adına yararlıdır. Gereğini yapsın, kendisine minnettar kalırız. Görüntüdeki sesleri tanıdım, hepsi gerçek” diye açıklama yapmasına rağmen. Yani Sayın Seyit Torun, ya Şener’e de inanmamış ya da Şener’de komploculardan.
Taciz tarafını geçelim, hani Genel Başkanınız Sayın Kılıçdaroğlu, ‘’Boğazından haram lokma geçeni affetmem’’ dediydi ya geçen gün ya bu zatın o koltuğa oturduğundan bu yana belediye tesislerinde yiyip, içtiklerini sorsanız tacize gerek kalmaz zaten, affetmemeniz lazım. En azından bu alkol olayına bütün Dikili tanık, bütün belediye çalışanları tanık daha ne arıyorsunuz?
Şimdi siz buna da iftira-komplo demeden, en azından taciz olayında inanmadığınız Sayın Şener’e bunu da sorun, olmadı oralarda çalışan erkek (özellikle çünkü bayan olursa komplocu olabilir) garsonlara sorun, olmadı orda hesabı, kitabı tutanlara sorun, ya hiç olmadı çağırın bu zatı ‘’Ya arkadaş ne derdin var bu kadar içiyorsun, hem bünyene hem kesene zarar, maaş yetiyor mu bari’’ deyip kendine sorun.
Bu ildeki kaç belediye başkanınız bu zat gibi memleketin haline kederlenip kederlenip içmekten sabah mesaiye bile gelemiyor, haberiniz var mı? Ellerinin titremesini önleyebilmek için daha öğlen saatlerinde başlıyorlar. Ha herkesin içtiği tabii ki kendine, sağlık da, para da onların bize ne. Kızgınlığımız sadece mesai saatinde halkın parasıyla dikenlere.
Lütfen; artık o koltuğa oturduğunda sapıtan, içen, sıçan, yiyen, savuran hele hele görüntü ve ses kaydı olmasına, kendi ilçe başkanınız bile ‘’Hepsi gerçek’’ derken; içip içip uçkuruna sahip olamayan, insanların namusu, şerefi, aşıyla oynayan Tosun’lara gereğini yapın. Merak etmeyin CHP, böyle Tosun’ları partiden attı diye lekelenmez tam tersine temizlenir, ayıklanır.
Ha siz gene herşeye rağmen ‘’kol kırılır, yen içinde kalır’’ tavrını sürdürür, böyle Tosun’ları korumaya devam ederseniz, cevabı sandıkta alırsınız, hiç kuşkunuz olmasın. Ufak bir lafımda kısa etek, pantolon olaylarında ortalığı inleten kadın derneklerine, nerdesiniz? Bir hemcinsiniz hem onur, hem namus, hem aş savaşı veriyor, siz nerdesiniz, neden devekuşunu oynuyorsunuz?
CHP kadar bu sizin de samimiyet sınavınız...
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat