Trafolar sanat eserine dönüştü!

GÜNCEL 24 Eylül 2019 15:16
Videoyu Aç Trafolar sanat eserine dönüştü!
A
a

Kentin farklı noktalarındaki boş alanları estetik bir görünüme kavuşturmak ve sokakları sanatla bütünleştirmek için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, ilçe genelindeki trafoları sanat eserine dönüştürdü. Bir ayda 5 trafo boyanarak modern görünüme kavuşturuldu.

TRAFOLAR SÜSLENDİ

Kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, ilçe genelindeki elektrik trafolarını ve boş duvarları sanatla buluşturdu. Son bir ayda 5 trafo sanat eserine dönüştürüldü.
 
SIRADA KALDIRIMLAR VAR

Tespit edilen noktalar; mahalle halkının da öneri ve talepleri doğrultusunda oluşturulan temaya göre tasarlanarak boyandı. Trafo boyamaları ile birlikte mahalle aralarında kalan duvar ve bordür boyamalarının da devam edeceği belirtildi.
 
SANAT SOKAKTA

Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmaya çalıştıklarını belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Bir nebze tebessüm sağlamak ve sanatı sokağa taşımak için kötü görünümlü trafolarımızı sanat eserine dönüştürdük. Sanatın farklı yönlerini sokakla buluşturuyoruz. Yurttaşlarımızın da bu eserlere sahip çıkacaklarından, çevreyi ve doğayı özenle koruyacaklarından son derece eminim" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat