TÜGİAD Ege Şubesi’nin konuğu GENAR Başkanı İhsan Aktaş oldu

GÜNCEL 8 Temmuz 2019 14:02
Videoyu Aç TÜGİAD Ege Şubesi’nin konuğu GENAR Başkanı İhsan Aktaş oldu
A
a

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi, Türkiye’nin Katar ile ilişkilerini değerlendirmek üzere bu alanda araştırma gerçekleştiren GENAR Başkanı İhsan Aktaş’ı konuk etti.

Toplantıda konuşan TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, İzmir’e daha çok Katarlı yatırımcı beklediklerini söyledi. 

TÜGİAD Ege Şubesi Üyelerinin Katar Algısı,  Türkiye-Katar ilişkilerinin durumu ve geleceği ile ilgili görüşlerini açıkladığı toplantıda değerlendirme yapan Yavaş, Katar ile daha derin ilişkiler kurulması gerektiğine değinerek, özellikle Katar’lı yatırımcıları İzmir’e sanayi ve ileri teknoloji alanlarında yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi. Hem ülkemizin hem de İzmir’in daha fazla teknolojik yatırım alması gerektiğine işaret eden Yavaş, “ Özellikle Silikon Vadisi olabilecek bir potansiyeldeki bölgede yaşıyorken, yatırımları bu yöne çekebilecek adımlar atmalıyız. Bu konuda göstereceğimiz çabalar sayesinde Katar’ın bu yatırımlara yönelmesini sağlamalıyız. İstihdamı ve üretimi arttıracak yatırımlar bizim öncelikli hedefimizdir. Katar’lı yatırımcıların İzmir’e getirerek, potansiyelimizi iyi anlatmalıyız” dedi.

 İki ülke arasındaki ilişkilerde kurumların ön plana çıkması gerektiğini ve yatırımlar konusunda teşvikler uygulanmasının yerinde olacağını belirten GENAR Başkanı İhsan Aktaş, “Geçmişte başlayan ilişkilerimizi daha da güçlendirmemiz gerekiyor. İlişkileri kuvvetlendirmek adına sivil toplum örgütleriyle beraber çalışarak uygun yatırım koşullarını sağlamalıyız. Ekonomik sıkıntı içinde olduğumuz dönemde dost ülkelerin ülkemize yatırım yapmasını sağlayacak adımlar atmalıyız. İzmir yatırımlar için uygun ve gelişime açık bir bölge. Ekonomik açıdan İzmir diğer illerimize göre daha avantajlı bir konuma sahip. Bu konumu, uygun yatırımlarla fırsata çevirirsek hem İzmir’e hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlarız” diye konuştu.
 
TÜGİAD Başkanları

BAŞKANLARIMIZ

1986 - 1994 Kurucu ve Onursal Başkan Cefi KAMHİ
1994 - 1998 Murat BEKDİK
1998 - 1999 Hamdi AKIN
1999 - 2002 Muharrem YILMAZ
2002 - 2004 Hayati KAYA
2008 - 2010 Lütfü KÜÇÜK
2010 - 2012 Murat ÇOSKUNKAN
2012 - 2014 Ali YÜCELEN
2014 - 2015 Ali YÜCELEN
2015 - 2016 Rahmi ÇUHACI
2016 - ……… Ali YÜCELEN
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat