Üç gün üç gece ‘’Kiraz Festivali’’

YEREL YÖNETİMLER 16 Mayıs 2018 17:23
Videoyu Aç Üç gün üç gece ‘’Kiraz Festivali’’
A
a

Bornova Belediyesi’nin bu yıl ilk kez süresini üç güne çıkardığı 5. Kiraz Festivali büyük ilgi gördü. Bornova’da en çok kiraz üretilen bölgelerden biri olan Beşyol ve Bornova Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kiraz Festivali’ne binlerce İzmirli katıldı.

İMG HABER

Bornova Belediyesi’nce bu yıl beşincisi düzenlenen ‘’Kiraz Festivali’’ büyük bir coşkuya sahne oldu. Bornova Belediyesi’nin mahalle statüsü alan köyleri ekonomik ve sosyal olarak kalkındırmak amacıyla başlattığı ‘Doğa ve Köy Turizmi’ projelerinin ilki olarak hayata geçirilen festival, başta Bornovalılar olmak üzere pek çok İzmirli’yi Beşyol’da buluşturdu. Festivalin ilk iki günündeki etkinlikler Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Festivale Başkan Olgun Atila’nın yanısıra MHP İzmir eski Milletvekili Murat Koç, İlçe Tarım Müdürü Ruhşan Özdemir Çiftçi, Bornova Ziraat Odası Başkanı Cengiz Derici, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.En güzel kiraz seçildi

Bornova Belediyesi’nin kaldırdığı servislerin yanı sıra kendi imkanlarıyla festival alanına gelen vatandaşlar renkli bir gün geçirdi. Üreticiler festival alanındaki stantlarında kirazlarını sergileyip satış yaptı. Renkli görüntülere sahne olan Festival’de Ege Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile İzfem Halkoyunları ekibinin folklör gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi. Etkinlikte Selda Kesgi, Ceyhun Şişmanoğlu ve Bornova Band sahne aldı. ‘Kiraz Yetiştiriciliği Teşvik Yarışması’nda en güzel kirazlar belirlendi. Yarışma’da birinci Iraz Bahşi, ikinci Furkan Bahşi, üçüncü de Fatma Demir oldu. Ayrıca festival alanına gelen vatandaşlara çekilişle, çeşitli mutfak gereçleri hediye olarak dağıtıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila eşi  ile birlikte, alanda tek tek stantları gezerek vatandaşlarla sohbet edip karanfillerle anneler gününü kutladı.

Festival’in son gününde Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda sahneye çıkan Hüseyin Turan birbirinden güzel eserleri Bornovalılar ve İzmirliler için seslendirdi. Bornova TV’den de canlı olarak yayınlanan konseri dinleyenler Cumhuriyet Meydanı’nı doldurdu. Konser sonrası Olgun Atila sahneye çıkarak Kiraz Festivali’ne katılan herkese teşekkür etti. İzmirlileri Türk Halk Müziği Sanatçısı Hüseyin Turan’la buluşturmanın onurunu ve gururunu yaşadığını belirten Başkan Atila, Anneler Günü’nü de sahneden kutladı. “Bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum” diyen Başkan Atila, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere, hayatta olmayan bütün annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler annelerimiz sayesinde başarılı işler yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat